image 90738 25 v1
Galéria(3)

Drevostavbu bungalovu veľmi efektívne vyhrieva elektrické podlahové vykurovanie

Partneri sekcie:

Stále dokonalejšie konštrukcie zamedzujúce tepelným stratám budov sú dôvodom, že celková spotreba energie potrebnej na vykurovanie energeticky úsporných objektov významne klesá. V mnohých novostavbách tak prestávajú byť rozhodujúce prevádzkové náklady a oveľa dôležitejším faktorom sa stáva celková výška prvotnej investície, náklady na údržbu a revízie, životnosť kúrenia, spoľahlivosť celého systému a miera komfortu. Za tohto stavu tak prudko rastie význam používania elektrických vykurovacích systémov, ktoré všetky uvádzané výhody prinášajú.

NED Kosice Tahanovce foto exterier
NED Kosice Tahanovce foto interier1
NED Kosice Tahanovce foto interier2

Potvrdzuje to aj nízkoenergetická prízemná drevostavba s obytnou plochou 122 m2 a dispozíciou 4 + kk v Košiciach. Dom je plne elektrifikovaný a hlavným zdrojom vykurovania sú elektrické podlahové vodiče ECOFLOOR a fólie ECOFILM.

Regulácia vykurovania je realizovaná lokálne po miestnostiach, digitálnymi termostatmi. Celá investícia vykurovania bola vyčíslená na cca 1.550 €, cenovo atraktívna je aj spotreba elektrickej energie. Za 14 mesiacov spotrebovala štvorčlenná rodina na vykurovanie a bežnú prevádzku celkom 5131 kWh, celkové náklady boli 647 €. Drevostavbu realizovala spoločnosť NESBAU nízkoenergetické stavby s.r.o. z Malej Idy.

Viac informácií o elektrickom vykurovaní vrátane vykurovania vyššie uvedeného domu nájdete na www.fenix.sk.