Zrekonštruovaný podchod na Trnavskom mýte

image 87837 25 v1

Smutný pohľad na chátrajúci podchod na Trnavskom mýte v Bratislave by sa mal zmeniť na podstatne pozitívnejší. Ak pôjde všetko podľa plánu, zrekonštruovaný podchod by mal začať slúžiť verejnosti už na jar 2018.

Podľa spoločnosti Immocap, ktorá bude projekt navrhnutý Ateliérom Ivana Kubíka realizovať, sa so stavebnými prácami začne, len čo budú mať potrebné povolenia. Samotná rekonštrukcia podchodu by mala trvať približne rok od ich získania. Počas prebiehajúcich prác bude podchod fungovať v upravenom režime s ohľadom na to, aby rekonštrukcia ovplyvnila jeho prevádzku čo najmenej.

„Okoloidúci sa nemusia obávať uzatvorenia podchodu, lebo to ani neprichádza do úvahy, keďže podchodom prejdú denne tisícky ľudí,“ približuje Martin Šramko, generálny riaditeľ Immocapu, ktorý realizoval aj neďaleký Centrál.

Investor nepredpokladá ani výrazné dopravné obmedzenia, bude to však závisieť aj od samotného režimu prestavby, ktorý sa nastaví až po spustení prác. V rámci projektu spoločnosť počíta aj s umiestnením elektronických tabúľ s informáciami o príchodoch a odchodoch MHD, v zrekonštruovanom podchode pribudnú aj rôzne obchodné prevádzky a služby pre okoloidúcich.

Text: Ľudovít Petránsky
VIZUALIZÁCIA: Ateliér Ivana Kubíka