zasobovanie teplou vodu az pre 105 bytovych jednotiek
Galéria(3)

Zásobovanie teplou vodu až pre 105 bytových jednotiek

Komplexné riešenie ohrevu teplej vody pre veľké objekty predstavuje modulárny zásobníkový systém MSS značky Vaillant. Zatiaľ čo bežné zásobníky nahrievajú celý objem vody naraz, MSS systém využíva multifunkčný zásobník allSTOR exclusiv 3. generácie s vysoko efektívnym systémom vrstveného ohrevu vody.

zasobovanie teplou vodu az pre 105 bytovych jednotiek 6780 big image
vaillant   modularny zasobn big image
Multifunkčný zásobník sa vyrába v niekoľkých veľkostiach s objemom od 300 do 2 000 litrov. Praktickým uložením zásobníkov do kaskády možno pripraviť až 6 000 l teplej vody a zásobovať ňou až 105 bytových jednotiek. Zásobník allSTOR má vysokokvalitnú tepelnú izoláciu, ktorá minimalizuje tepelné straty a umožňuje dosahovať teplotu v zásobníku až 95 °C.

Súčasťou MSS systému je solárny modul auroFLOW exclusiv a modul pre prípravu teplej vody aguaFLOW exclusiv, ktoré možno inštalovať priamo na zásobník alebo na stenu. Modul pre prípravu teplej vody sa vyrába v troch výkonových verziách, najväčší s výkonom až 45 l/min. disponuje novým displejom a riadením, zmiešavacím ventilom a prietokovým snímačom pre precíznu reguláciu teploty vody.

Solárny modul má priamo integrované všetky dôležité snímače a riadiace prvky, pomocou ktorých možno solárny zisk zvýšiť oproti bežným solárnym zariadeniam až o 10 percent. Jeho súčasťou je tiež vysokoúčinné čerpadlo a nový prietokový snímač špeciálne navrhnutý pre nízke prietoky.

Solárny modul je dostupný v dvoch prevedeniach do 20 m2 a do 60 m2 kolektorovej plochy. V prípade zapojenia do kaskády pre plochu až 120 m2. Súčasťou modulárneho zásobníkového systému je aj kompaktná, inteligentná a prehľadná eBUS ekvitermická regulácia auroMATIC 620/3.

Viac informácií na www.vaillant.sk

–>–>