Spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia expanduje

Investícia 16 miliónov eur, takmer zdvojnásobenie rozlohy a viac ako 200 nových pracovných miest. To všetko priniesla expanzia výrobného závodu Vaillant Industrial Slovakia, s.r.o. v Trenčianskych Stankovciach.

Nové priestory výrobnej haly slávnostne otvoril Radovan Prístavok, riaditeľ spoločnosti Vaillant Industrial a Karsten Kock, riaditeľ výroby Vaillant Group. Slávnostnú pásku prestrihli spolu s Jaroslavom Baškom, predsedom trenčianskeho samosprávneho kraja a s Martinom Markechom, starostom obce Trenčianske Stankovce.

„Rozšírenie závodu je pre nás dôležitou investíciou. Význam nášho výrobného závodu v rámci Vaillant Group rastie a je sprevádzaný zvyšujúcim sa dopytom po našich výrobkoch,“ povedal Radovan Prístavok. Do projektu investoval finančné prostriedky priamo koncern Vaillant Group. „Nikdy sme nečerpali eurofondy ani daňové úľavy od štátu,“ upresnil.

Zásadná investícia
Spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia s.r.o., patrí medzi najväčších zamestnávateľov v trenčianskom regióne. Vďaka expanzii závodu sa počet jej zamestnancov vyšplhal na približne 900, z ktorých dve tretiny pracujú vo výrobe a zvyšok v logistike a v administratíve.

Prípravy na rozšírenie výrobného závodu v Trenčianskych Stankovciach odštartovali ešte začiatkom roka 2016. V máji bola podpísaná zmluva s dodávateľom stavby, ktorým bola spoločnosť Goldbeck. Tá odštartovala prípravné práce ešte koncom mája a kompletne dokončenú stavbu odovzdala v júni 2017. Následne sa rozbehlo sťahovanie technológií do nových priestorov.

Pred rozšírením fabriky mal závod rozlohu viac ako 14-tisíc metrov štvorcových, vďaka expanzii sa rozšíril o ďalších takmer 14-tisíc. Výsledkom projektu sú okrem novej výrobnej haly aj administratívne priestory s rozlohou viac ako tisíc štvorcových metrov, nová nákladná vrátnica a 17 nových dokovacích rámp. Zväčšila sa aj plocha jedálne a vznikli nové skladové priestory, ktoré siahajú až do výšky 11 metrov. Pred závodom sa vybudovalo vyše 60 nových parkovacích miest, ako aj nové zástavky autobusov.
Rozšírením závodu sa vytvorila priestorová rezerva pre neustále sa rozrastajúce pracovisko.

Strategický výrobný závod
Spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia, s.r.o. je súčasťou medzinárodnej spoločnosti Vaillant Group, ktorého centrála sídli v nemeckom Remscheide. V štruktúre všetkých európskych závodov skupiny má Vaillant Industrial Slovakia, s.r.o. špecifické zameranie – vyrába a montuje vnútorné časti kotlov, tzv. moduly. Pre všetky závody Vaillant Group v Európe, ktoré sú finalizačnými závodmi, je kľúčovým a strategickým dodávateľom modulov a komponentov do kotlov.

Vaillant Group montuje takmer všetky závesné plynové kotly zo základných modulov, ktoré vyrába práve v trenčianskom závode. Sú to kondenzačné spaľovacie moduly a takmer všetky hydraulické moduly spoločnosti Vaillant Group. „Ročne vyrobíme v našom závode viac ako 4 milióny modulov, z ktorých približne 99 % vyvážame do zahraničia a iba 1 % z celej produkcie závodu ostáva na slovenskom trhu. Dá sa preto povedať, že kúsok Trenčína nájdeme takmer v každom závesnom kotle spoločnosti Vaillant,“ hovorí Radovan Prístavok.

Zdroj: Vaillant

KategórieAktuálne, Udalosti