Spoločnosť Slovpanel Žilina dosiahla v roku 2006 tržby 226 mil. Sk

Stavebná spoločnosť Slovpanel, a. s., Žilina dosiahla vlani podľa predbežných hospodárskych výsledkov tržby 226 miliónov Sk. V tomto roku majú byť zhruba 230 miliónov Sk. Spoločnosť bude za rok 2006 zisková.

„Takmer 90 % našej ročnej produkcie je výstavba obytných panelových domov, ktoré dokážeme postaviť za pol roka. Máme 160 zamestnancov, pričom vedúci manažéri majú vyše 20-ročnú odbornú prax v stavebníctve,“ uviedol výrobno-obchodný riaditeľ spoločnosti Jozef Jančík.

Slovpanel stavia rodinné domy i bytovky v mestách a obciach na severnom Slovensku. Vyrába aj panelové prefabrikáty na základe zahraničnej licencie Thermoplán, ktoré používa predovšetkým na stavbu väčších bytoviek. Podľa Jančíka panelové prefabrikáty nahrádzajú tehly, z ktorých sa nedajú stavať viacposchodové obytné domy, inak by sa narušila ich statika. „Prefabrikáty používame aj pri stavbe rodinných domov, ktoré postavíme za niekoľko dní,“ spresnil Jančík.

Výrobný program spoločnosti Slovpanel Žilina kontroluje Technický a skúšobný ústav stavebný v Bratislave. Firma vlastní certifikát kvality ISO 9001/2001, environmentálny certifikát ISO 14001/1998 a certifikát pre bezpečnosť a ochranu zdravia zamestnancov (BOZP) ISO 1801/1999.

Slovpanel Žilina sa v pozemnom staviteľstve zameriava na bytovú výstavbu a občiansku vybavenosť. Spoločnosť bola založená v roku 1995, dovtedy bola jedným zo závodov bývalých žilinských Pozemných stavieb, ktoré pôsobili na severnom Slovensku. Je jediná paneláreň na Slovensku, ktorá stavia rodinné domy a bytovky z klasických panelov, ktoré technicky vylepšila. Do toho patria aj panelové prefabrikáty, ktoré vyrába technológiou Thermoplán. Jej stavby tak spĺňajú ekologické kritériá a šetria energiu.

Zdroj: TASR

KategórieUdalosti