Špičkové samonivelizačné hmoty Cemix – spoľahlivé riešenie na vyrovnanie podkladov

image 75645 25 v1

Spoločnosť Cemix neustále vyvíja a prináša na trh nové špičkové materiály. V súčasnej dobe nájdete pod produktovou značkou CEMIX širokú ponuku samonivelizačných stierok a poterov. Špičkou medzi cementovými samonivelizačnými hmotami je Cemix Samonivelizačná stierka 30 (označenie CEMIX 050).

Jej aplikácia prináša so sebou množstvo výhod, ako sú vysoká pevnosť v tlaku 30 MPa, pochôdznosť už po 4-6 hodinách či možnosť nanášania v hrúbkach od 3 do 10 mm, lokálne až do 15 mm. Je možné ju aplikovať na betón, ale aj na staré keramické a betónové dlažby. Vyznačuje sa možnosťou ručného alebo strojového liatia, vysokou prídržnosťou k podkladu, rovinatosťou a vysokou mechanickou odolnosťou povrchu. Je taktiež veľmi vhodná na zalievanie vykurovacích registrov.

Ďalšou z radu cementových samonivelizačných stierok je produkt Cemix NIVELA PROFI (označenie CEMIX 260). Odporúčaná hrúbka pri realizácii je od 3 mm do 15 mm. Má obdobné použitie ako Samonivelizačná stierka 30, je určená na vyrovnanie podkladov v interiéri pred pokládkou podlahových krytín- dlažieb, parkiet, plávajúcich podláh, PVC, kobercov a podobne. Pevnosť v tlaku tejto stierky je 20 MPa. Vzhľadom na optimálne podmienky – cena, úžitkové vlastnosti sa radí medzi najpredávanejšie v danom segmente.

Treťou v poradí samonivelizačných stierok z rodiny Cemix je NIVELA EASY (označenie CEMIX 200), ktorá je vyrobená na báze kalciumsulfátu. Jej použitie v interiéri je nenáročné na spracovanie, dokáže ju použiť aj bežný kutil, čím sa stala obľúbenou. Odporúčané hrúbky nanášania sú 5 až 30 mm. Pevnosť v tlaku je 25 MPa.

Praktické

Všetky tri stierky sa vyznačujú rýchlou aplikáciou a spracovaním. Podklad pre liatie stierky je treba upraviť tak, aby bol suchý, súdržný a zbavený všetkých nečistôt a separačných vrstiev. Po následnej príprave podkladu náterom Cemix Podlahová penetrácia, čo je nevyhnutná súčasť úspešného nanesenia samonivelizačnej stierky, je možné prikročiť k samotnému liatiu stierky.

Po jej rozmiešaní v predpísanom množstve vody stierku nalejeme na podklad, dorovnáme do požadovanej hrúbky nerezovým hladítkom a priebežne odvzdušníme ježkovým valčekom. V priebehu nivelizácie je potrebné chrániť pred prudkým vyschnutím a tepelnými výkyvmi.
Tak ako všetky samonivelizačné výrobky, nie sú stierky určené pre použitie v exteriéri. Stierka tvorí ideálny podklad pre rôzne typy podlahových krytín.

Efektívne

Použitím  samonivelizačných stierok CEMIX zabezpečíte vynikajúcu rovinatosť povrchu miestností vo Vašom objekte a získate kvalitný podklad pred pokládkou ďalších vrstiev. Dajte prednosť kvalite a zvoľte osvedčený výrobok.

KONTAKT:
Cemix, s. r. o.
č. 1304, 908 73  Veľké Leváre
výrobný závod Veľké Leváre:    034/ 77 48 003
výrobný závod Trebišov:    056/ 66 86 361
distribučný sklad Žilina:        041/ 56 40 715

www.cemix.sk

PR článok spoločnosti Cemix, s.r.o.

KategórieUdalosti