Špeciálne narodeninové ceny Tondach – kvalita bez kompromisov

image 95648 25 v2

Napriek silnému trendu rovných striech, sú šikmé strechy naďalej neochvejnou klasikou a to nie len pri rodinných domoch.  S kvalitou ale rastie aj cena, a preto často musíme aj pri výbere strešnej krytiny robiť kompromisy. Nie však vždy.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že z hľadiska kvality a estetiky sú najlepšou voľbou pre novostavby aj rekonštrukcie, predovšetkým rodinných domov, či historických budov, pálené škridly. Keramické strešné krytiny sú vysoko odolné voči rozmarom počasia aj UV žiareniu. Sú z prírodného materiálu a majú hlboké odvodňovacie drážky. Ich najväčším benefitom je stálofarebnosť. Farbu pálenej škridly nezmyje dážď ani nevytiahne slnko. To sa dá dosiahnuť, ak farebnosť vzniká ako súčasť výrobného procesu. Špeciálne povrchové úpravy ako matná a pololesklá engoba, či lesklá glazúra navyše nemenia svoju farebnosť, sýtosť, charakter ani intenzitu počas celej životnosti.

Takmer nenahraditeľné sú keramické škridly pri rekonštrukciách historických budov, kde sú nároky na vizuálne prevedenie extrémne prísne. Škridly Tondach tak nájdete na významných historických objektoch ako hrad Krásna Hôrka, Bojnický zámku, či Nitriansky hrad.

Kalkulujte aj s nákladmi na údržbu
Cena novej strechy nie sú len obstarávacie náklady, ale aj náklady spojené s údržbou a opravami v budúcnosti. To samozrejme zvyšuje nároky na budúcu údržbu a kvalitu strechy. Ideálne je zvoliť krytinu, ktorá je prakticky bezúdržbová a odolná aj proti voči všetkým poveternostným vplyvom. A presne to sú vlastnosti keramickej krytiny.

fotogaleria/fotogalerie/novinky/specialne_narodeninove_ceny_tondach_–_kvalita_bez_kompromisov_fotoalbum/G0014090.jpg />

Kvalita projektu závisí aj od použitých materiálov
Na trhu nájdete krytiny rôznej kvality. Tak ako pri väčšine stavebných materiálov platí aj pri krytinách a strešných systémoch, že s cenou by mala rásť aj kvalita. „Pri porovnateľných cenách krytín rôznych materiálov odporúčam rozhodne pálenú škridlu. Jej pridanou hodnotou je extrémna životnosť a farebná stálosť. Kvalitná pálená škridla si už navyše nevyžiada žiadne dodatočné náklady na údržbu,“ radí Peter Šebeňa, manažér pre kvalitu a technický servis značky Tondach. Ak predpokladáme, že strecha vydrží s prehľadom aj 80 rokov, investícia sa v priebehu desaťročí rozhodne vráti.

fotogaleria/fotogalerie/novinky/specialne_narodeninove_ceny_tondach_–_kvalita_bez_kompromisov_fotoalbum/Biber-A-rot.jpg />

Špeciálna narodeninová cena
Tondach tento rok oslavuje 20 rokov na slovenskom trhu. Za ten čas sa môže značka popýšiť množstvom realizácií historických budov, či rodinných a bytových domov. Značka ponúka až 200 rôznych kombinácií tvarov a farieb keramických krytín.

Okrúhle narodeniny sa spoločnosť rozhodla osláviť vo veľkom štýle, aby ste aspoň chvíľu nemuseli robiť kompromisy medzi kvalitou a rozpočtom. Na pálené krytiny Tondach totiž môžete do 17. novembra 2017 získať zľavy až do 50%! Stačí sa v danom období zaregistrovať na www.tondach.sk alebo na čísle 0800 500 330 a špeciálna narodeninová zľava je Vaša!

ZDROJ: PR článok spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.