Firma GU Slovensko spúšťa novú výrobu karuselových a automatických dverí

image 68081 25 v1

GU začalo v roku 2008 v nových priestoroch v priemyselnom parku výrobu stavebných kovaní s ambicióznymi plánmi, hlavne čo sa týka sortimentu. Už vtedy bola plánovaná výroba automatických posuvných dverí, čo sa za krátko aj realizovalo. Výrobné a skladové priestory o ploche cca 8000m² sú už dnes plne obsadené a kapacitne vyťažené.

Napriek tomu bola v týchto dňoch spustená nová výroba karuselových a posuvných dverí v prenajatých priestoroch v Nitre. Na ploche cca 2000m² sa vyrábajú štandardné karuselové dvere v prevedení troj a štvorkrídlové, manuálne, poloautomatické aj automatické. Výroba karuselových dverí v Nitre je realizovaná kompletne, t.j. od projekcie, cez výrobu komponentov, ohýbanie, zváranie až po kompletnú montáž a odskúšanie zariadenia. Pred expedíciou sa zariadenie demontuje a pripraví na prevoz.

Hlavný cieľ uvedenej výroby je zvýšiť flexibilitu a skrátiť dodací termín. Karuselové dvere vyrobené v Nitre sa budú dodávať a montovať v rámci krajín EÚ, ako aj do ostatných krajín mimo EÚ. V súčasných priestoroch je výrobná kapacita cca 50 ks karuselových dverí a 400 ks automatických posuvných dverí.

V ďalších krokoch plánuje GU Slovensko rozvíjať svoje aktivity a rozširovať výrobu všetkých segmentov, či už je to okenné kovanie, dverová technika, ako aj posuvné automatické a karuselové dvere. Naplánovaná je ďalšia expanzia a vytváranie nových pracovných miest, o čom budeme v krátkom čase informovať.