305977658 3235409853365718 5336298659919210622 n

Prešovský kraj zmodernizoval svoje športoviská za viac ako milión eur

Viac ako 1,35 miliónov eur vyčlenil za uplynulých päť rokov Prešovský samosprávny kraj (PSK) na rekonštrukciu a modernizáciu zimných športovísk.

Vďaka podpore kraja najnovšie funguje aj novootvorený zimný štadión vo Svidníku. Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, okrem tohto zimného štadióna podporila župa aj ľadové plochy v Stropkove, Medzilaborciach, Prešove, Lipanoch, Hanušovciach nad Topľou a ďalších mestách.

Ako uviedla Jeleňová, z grantových programov kraj tieto plochy nielen zrekonštruoval, ale aj dovybavil napríklad šatňami, lavičkami či kontajnermi. Najnovšie kraj prispel na rekonštrukciu zimného štadióna vo Svidníku. „Kraj tu prispel na prekrytie existujúcej ľadovej plochy čiastkou 150-tisíc eur z Výzvy pre región. Na rekonštrukciu šatní dal ďalších vyše 30-tisíc eur,“ skonštatovala Jeleňová.

Prestrešenie ľadovej plochy podporil aj v meste Medzilaborce za takmer 94-tisíc eur a v Spišskej Belej, kde prekryl a dovybavil hokejovo-hokejbalovú halu a dobudoval k nej zázemie za viac ako 124-tisíc eur. Komplexná rekonštrukcia zimného štadióna s podporou prešovskej župy vo výške 100-tisíc eur sa podarila v Stropkove.

Dotácia kraja vo výške 60-tisíc eur poslúžila tiež na multifunkčnú ľadovú plochu a jej dovybavenie v Hanušovciach nad Topľou a prestrešenie a spodnú stavbu malej hokejovej haly v Lipanoch podporila župa sumou 217-tisíc eur. Na rekonštrukciu zimného štadióna v Prešove dala 175-tisíc eur a tréningovú zimnú športovú halu so šatňami rovnako v krajskom meste 200-tisíc eur.

Rekonštrukcia hokejovej plochy z grantov PSK sa uskutočnila aj vo Veľkom Šariši vo výške 20-tisíc eur, v Kežmarku sa za viac ako 44-tisíc eur zmodernizoval a dovybavil zimný štadión a v obci Mníšek nad Popradom sa za tisíc eur opravili mantinely. „Okrem toho PSK vyčlenil financie vo výške viac ako 138-tisíc eur na multimediálnu kocku na zimnom štadióne v Prešove,“ dodala Jeleňová.