pechakucha night bratislava sa stahuje do domu umenia kunsthalle
Galéria(2)

PechaKucha Night Bratislava sa sťahuje do Domu umenia – Kunsthalle!

Dizajnéri, architekti, umelci a kreatívni ľudia z ďalších oblastí sa opäť predstavia prostredníctvom PechaKucha Night Bratislava! Tentokrát v legendárnom priestore bývalého V-čka, ktorý sa už čoskoro zaplní programom dlho očakávanej bratislavskej Kunsthalle. Posledná tohtoročná PechaKucha Nigh Bratislava uzavrie putovanie po jedinečných priestoroch mestskej architektúry, ktorých programová náplň má blízko k vizuálnej kultúre.

pechakucha night bratislava sa stahuje do domu umenia kunsthalle 7353 big image
Hostia:
Radek Brousil // www.brousil.name
Juraj Čarný // Dom umenia / Kunsthalle // www.fb.com/DomUmeniaKunsthalleBratislava
Tomáš Džadoň // www.tomasdzadon.com
Michal Kuzemenský // www.myarchitekti.cz
Michal Marcinov / Laboratórium architektúry krajiny
Michal Mihaľák / Fusioon // www.fusioon.sk
Jakub Liška / modranska // www.modranska.sk
Dorota Sadovská // www.sadovska.sk
Magda Stanová // www.magdastanova.sk
Danka Tomečková
Olja Triaška Stefanovič // http://oljatriaskastefanovic.blogspot.sk/
a ďalší

Fotograf, narodený v Nitre s českým občianstvom, Radek Brousil bude hovoriť aj o svojej prvej autorskej knihe, ktorá vychádza práve teraz a vznikla počas jeho rezidencie na BANSKEJ ST A NICI. Juraj Čarný predstaví koncepciu verejnosťou dlho-očakávanej bratislavskej KUNTSHALLE. Tomáš Džadoň má za sebou úspešnú realizáciu Pamätníka ĺudovej architektúry v Košiciach, nenechajte si ujsť jeho rozprávanie o tomto unikátnom projekte. Michal Kuzemenský je architekt žijúci Prahe, kde s Ondrějem Synkem vedie ateliér na FA ČVUT, vedie svoj ateliér my architekti a v rámci platformi re: vyvíja metodiku práce s urbanizmom miest. Architekt Michal Marcinov predstaví princípy tvorby mestskej krajiny. Čerstvý laureát ceny CE.ZA.AR. Michal Mihaľák porozpráva o svojich skúsenostiach architekta pôsobiaceho na východe Slovenska. Jakub Liška spolu s otcom popularizujú pôvodnú techniku na kruhu vytáčanej keramiky, aj vďaka projektu modranska, ktorý dáva priestor mladým grafickým dizajnérom, aby navrhli súčasný ornament alebo motív výzdoby. O tom, ako podľa jej návrhu zahalili najväčšiu budovu v centre Viende – 20 poschodový Ringturm na Shottenringu, porozpráva výtvarníčia Dorota Sadovská. Fotografka vyjadrujúca sa viac kresbou Magda Stanová je často na cestách, ilustračné záznamy situácií, miest a poznaní zhromažduje vo svojom portfóliu. Danka Tomečková – objav roku tohtoročného Bratislava Design Week. Fotografka Olja Triaška Stefanovič dlhodobo zachraňuje esenciu miznúcich miest v meste, jej vynikajúce fotografie architektúry sú súčasťou úplne novej publikácie Moderné a/alebo totalitné v architektúre 20. storočia.

Vstupné – predpredaj 5 EUR, na mieste 7 EUR.

Čím je PechaKucha Night výnimočná? Každý účinkujúci má na svoju prezentáciu k dispozícii presný čas 6 minút a 40 sekúnd. Je to čas, počas ktorého komentuje 20 obrázkov – svojich projektov, pričom každý z nich zostáva na projekčnom plátne presne 20 sekúnd, a ani o sekundu viac! Vďaka tomu prezentujúci aktér rozpráva v tempe, pútavo a vecne.

Formát PechaKucha Night vznikol v roku 2003 v Tokiu a odvtedy pôsobí ako pozitívny vírus pre zvyšok sveta – sieť PechaKucha Night pokrýva už vyše 600 miest! V Bratislave ju, od roku 2008 organizuje občianske združenie PUNKT. Projekt vznikol s finančnou podporou MK SR.
 
Kontakt:
Katarína Trnovská / trnovska@pechakucha.sk / 00421 903 322 423 / www.pechakucha.sk
 

–>