asb.sk - Odborný portál pre profesionálov v oblasti stavebníctva

Stavební experti na Construction conference 2016

24.02.2016

Spoločnosť In Form Slovakia pripravila ďalšiu zo série odborných konferencií Construction Conference. Veľkoryso zorganizované podujatie sa konalo v konferenčných priestoroch hotela Double Tree by Hilton v Bratislave 9. februára 2016.

Dopoludňajší program sa sústredil na trendy a výzvy v stavebníctve. Odborné prednášky zavŕšila panelová diskusia s moderátorom Martinom Leškom a hosťami Tiborom Némethom, generálnym riaditeľom sekcie výstavby MDVRR SR, Otom Bortlíkom, konateľom spoločnosti ise, s. r. o. a Ivanom Pauerom, prezidentom Stavebnej komory Slovenskej republiky. Debata sa sústredila najmä na problematiku stavebného zákona a možností ako dostať navrhované zmeny, ktoré v podobe nového zákona v parlamente neprešli, do praxe v čo najkratšom období. Diskutujúci nevynechali ani aktuálnu tému chýbajúcich odborných remeselníkov a možnosti riešenia tohto akútneho stavu, či nevyhnutnosť  a napokon neobišli ani schválený zákon o miestnom poplatku za rozvoj.

Popoludňajší program organizátori rozvrstvili do viacerých tematických celkov a tiež rôznych sál. Účastníci si tak mohli vybrať z troch okruhov. Prvým bolo stavebníctvo a občianska vybavenosť, kde sa prednášky aj panelová diskusia sústredili na problematiku občianskej vybavenosti v kontexte tvorby miest a infraštruktúry. Druhý okruh sa zaoberal konkrétnymi technologickými a materiálovými riešeniami v stavebníctve s podtémou recyklácie stavebných odpadov. Tretí okruh preniesol účastníkov do zahraničia, kde sa v odborných prednáškach aj panelovej diskusii preberali skúsenosti z riadenia projektov v zahraničí a možnosti získania zahraničných zákaziek.

Záver konferencie patril uvoľnenejšej atmosfére spojenej s tombolou.

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Ďalšie z JAGA GROUP