Chátrajúci skelet na Karpatskej ulici

Žilinský kraj chce postaviť na mieste chátrajúceho skeletu hokejovú halu

Na zámenu kraj ponúka dielne a prevádzkovú budovu pri Strednej odbornej škole dopravnej.

Skelet rozostavanej športovej haly, ktorý už niekoľko rokov chátra na Karpatskej ulici v Žiline, chce Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) získať do svojho majetku a využiť ho na vybudovanie hokejovej haly.

Krajskí poslanci schválili zámer nadobudnutia majetku od spoločnosti Šport Park, predmetom zámeny nehnuteľností majú byť dielne a prevádzková budova pri Strednej odbornej škole dopravnej. ŽSK chce postaviť hokejovú halu v zmysle platného memoranda o vytvorení hokejovej akadémie do konca roku 2023.

Chátrajúci skelet na Karpatskej ulici
Chátrajúci skelet na Karpatskej ulici | Zdroj: Redakcia

„Môcť postaviť špičkovú hokejovú halu na mieste, kde dnes už stojí rozostavaný skelet, navyše v blízkosti športovej školy na Rosinskej ceste, je pre nás jedinečná príležitosť. Ešte nás však čakajú dôležité rokovania s mestom Žilina,“ skonštatovala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová a dodala:

„Podmienky sme nastavili tak, aby ďalšia diskusia s mestom bola otvorená a vopred sa neblokovala. Podporu z mesta máme deklarovanú, podrobnosti prevodu prinesú vzájomné rokovania.“

Žilinský primátor Peter Fiabáne víta iniciatívu krajskej samosprávy na dobudovanie športového objektu na Karpatskej ulici.

„Tešíme sa z možnosti vybudovania nového športoviska, keďže vnímame ich nedostatok a dopyt zo strany športujúcej verejnosti. Preto má táto aktivita ŽSK podporu mesta i moju osobnú, a som otvorený možnosti, aby sa mesto Žilina v prípade potreby na dokončení športoviska na Karpatskej ulici spolupodieľalo,“ uviedol Fiabáne.

Chátrajúci skelet na Karpatskej ulici
Chátrajúci skelet na Karpatskej ulici | Zdroj: Redakcia

Poldruhahektárový pozemok pod rozostavanou stavbou bol kedysi mestským majetkom, dnes je však v rukách spoločnosti Šport Park. Ak sa na jeho spätnom odkúpení radnica s firmou dohodne, ŽSK by ho chcel získať za jedno euro.

„V tejto chvíli sa nevieme stopercentne zaviazať k podpore konkrétneho mechanizmu prevodov majetku. Je potrebné si uvedomiť, že dnes je pozemok aj konštrukcia, na ktorom má uvedené športovisko vyrásť, vo vlastníctve súkromného subjektu,“ dodal Fiabáne s tým, že ešte potrebujú vedieť všetky detaily v súvislosti s prevodom majetkových práv jednotlivých subjektov.

„Musíme, samozrejme, trvať na tom, aby sa to udialo spôsobom, ktorý je plne v súlade so zákonom a pri dodržaní princípov, na ktorých je postavené nakladanie s majetkom samosprávy, najmä princíp hospodárnosti.“

SITA