Nová krytá plaváreň v Dubnici nad Váhom
Galéria(7)

Dubnica nad Váhom bude mať novú krytú plaváreň

V architektonickej súťaži na vzhľad novej plavárne sa prezentovalo 14 návrhov športoviska zameraného na vodné športy.

Dubnická radnica začala s asanačnými prácami objektu chátrajúcej práčovne pri zimnom štadióne. Na jej mieste plánuje mesto vybudovať modernú plaváreň, o ktorej podobe sa rozhodovalo v architektonickej súťaži. Informovala o tom hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom Veronika Valuchová.

Búracie práce, za ktoré radnica podľa zverejnenej zmluvy zaplatí necelých 209-tisíc eur, by nemali trvať dlhšie ako dva mesiace. „Môžem s potešením konštatovať, že objekt bývalej práčovne, ktorý bol terčom vandalizmu a páchala sa tu protiprávna činnosť, bude už v krátkom čase minulosťou a na jeho mieste vyrastie nová plaváreň,“ poznamenal primátor Peter Wolf.

Nová krytá plaváreň v Dubnici nad Váhom
Vizualizácia nová krytá plaváreň v Dubnici nad Váhom | Zdroj: Mesto Dubnica nad Váhom

V architektonickej súťaži na vzhľad novej plavárne sa prezentovalo 14 návrhov športoviska zameraného na vodné športy, víťazným sa stal návrh trojice architektov Petra Dunajovca, Ivana Hodása a Veroniky Hodásovej. Autorský kolektív získal v súťaži hlavnú cenu 15-tisíc eur.

„Veľmi zaujímavý je obal stavby, ktorý je navrhnutý zo severského smrekovca. Ten je nielen vizuálne zaujímavý a estetický, ale aj dlhé roky bezúdržbový,“ priblížil vedúci dubnického stavebného úradu Jozef Králik, ktorý bol zároveň jedným z členov odbornej poroty.

Nová krytá plaváreň
Vizualizácia nová krytá plaváreň | Zdroj: Mesto Dubnica nad Váhom

Pri prevádzke budúcej mestskej plavárne chcú využívať prebytkové teplo zo zimného štadióna. „Chceme využívať aj fotovoltaické články a ďalšie prvky na zníženie energetickej náročnosti. V budúcnosti je v pláne aj vybudovanie vonkajšieho bazéna, avšak až v druhej etape prác,“ doplnil dubnický primátor.

Nová krytá plaváreň v Dubnici nad Váhom
Nová krytá plaváreň
Nová krytá plaváreň
Nová krytá plaváreň
Nová krytá plaváreň v Dubnici nad Váhom
Búranie starej práčovne v Dubnici.
SITA