Klingerka, prvá etapa

Najvyššia rezidenčná budova v Bratislave je skolaudovaná

Súčasťou projektu 116-metrovej stavby známej ako Klingerka je multifunkčný park s veľkosťou polovice futbalového ihriska.

Najvyššia rezidenčná budova v Bratislave Klingerka je skolaudovaná. Ako informoval developer projektu J&T Real Estate (JTRE), proces výstavby 116-metovej budovy, ktorá vyrástla na mieste bývalej továrne na výrobu juty, po 31 mesiacoch ukončilo právoplatné kolaudačné rozhodnutie.

„Blíži sa tak odovzdávanie bytov novým majiteľom a ožije aj priľahlý park s detským ihriskom, lavičkami a množstvom zelene,“ uvádza developer.

Nová rezidenčná budova má 36 nadzemných podlaží, 380 dvojizbových až štvorizbových bytov, 376 balkónov, päť výťahov, 678 parkovacích stojísk, 425 metrov štvorcových obchodnej plochy a 6 300 metrov štvorcových zelene v rámci parku a zelenej strechy garážového domu.

„Strechu nad 35. poschodím sme dobetónovali  v novembri 2020 a na kolaudáciu sme stavbu pripravili do septembra 2021. Na jej parametre je to veľmi dobrý výsledok,“ hovorí hlavný stavbyvedúci Martin Barila.

Súčasťou projektu je multifunkčný park s veľkosťou polovice futbalového ihriska. Ten navrhol navrhol skúsený tím architektonického štúdia GFI, ktorý spolupracoval s oceňovanými dizajnérmi mmcité. Centrálnym prvkom je moderné detské ihrisko, plocha s workoutovými strojmi a menšie ihrisko na loptové hry.

„Zeleňou je pokrytá aj strecha garážového domu, čo prispieva k obmedzeniu hluku, znižuje prašnosť a teplotu, zadržiava vodu a spolu s parkovou výsadbou je tak významným prínosom k udržateľnosti klímy v centre Bratislavy,“ uvádza investor.

Popri posledných administratívnych úkonoch potrebných k odovzdaniu bytov novým majiteľom budú dokončené aj všetky drobné práce v interiéri aj exteriéri. Developer JTRE pripravuje pokračovanie projektu Klingerka.

„Odovzdávať takmer 400 bytov začneme už o pár týždňov a urobíme všetko pre to, aby sa prví obyvatelia mohli nasťahovať čo najskôr,“ hovorí Ivan Bratko, riaditeľ predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE.

Rezidenčná budova Klingerka:

115 metrov – výška budovy
36 nadzemných podlaží
380 dvoj- až štvorizbových bytov
376 balkónov
5 výťahov
663 schodov má schodisko z garáže na 35. poschodie
678 parkovacích stojísk
425 m2 obchodnej plochy
6 300 m2 zelene (park + zelená strecha garážového domu)
2022 – rok dokončenia

SITA