konferencia zahustovanie
Galéria(2)

Konferencia Zahusťovanie

Dávame vám do pozornosti tému, ktorá je dnes výsostne aktuálna a rezonuje takmer na všetkých občianskych mítingoch, v diskusiách na úrovni samospráv i v odborných kruhoch.
Stop zahusťovaniu má mnoho stúpencov.  Všeobecne negatívny postoj Bratislavčanov k výstavbe, najmä v zástavbe sídelných celkov, nie je tajomstvom a Bratislava stojí pritom pred tvorbou nového územného plánu.
Kam teda Bratislava porastie?  Do šírky? Do výšky? Ktorá cesta je tá správna? Aká je optimálna hustota mesta? Aký vplyv má šírka a hustota mesta na dopravu? Na všetky tieto a ďalšie otázky súvisiace s rastom mesta sa zameriava konferencia Zahusťovanie, na ktorú vás srdečne pozývame.

konferencia zahustovanie 5777 big image
Konferencia, ktorú organizuje Inštitút urbánneho rozvoja v spolupráci s Hl. mestom a pod záštitou hl. architektky Ingrid Konrád, sa bude konať 18. apríla  2012 o 14.00h v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca  v Bratislave.

Program nájdete na www.iur.sk/sk/podujatia?date=2012-04-18

Zástupcom verejnej a štátnej správy, občanom, aktivistom, komunálnym politikom a zástupcom médií ponúkne nezávislý pohľad a názory zahraničných odborníkov. Veríme, že  v diskusii prinesie odpovede na najpálčivejšie otázky ďalšieho rozvoja hlavného mesta.

Svoju účasť potvrdili: Milan Ftáčnik, primátor mesta Bratislava; Ingrid Konrád, hl.architektka mesta; Tibor Schlosser, hl. dopravný inžinier;   Bernhard Eder z Viedenskej Technickej univerzity;  Erik Meinharter, krajinný architekt, Plansinn Viedeň; Panos Mantziaras z Ministerstva kultúry Francúzska, riaditeľ odboru urbanizmu a arch.; David Birkbeck, Chief Executive, Design for Homes employees, Londýn

Časopis ASB je hlavným mediálnym partnerom konferencie Zahusťovanie.

Zdroj: IUR

–>–>