Doprastav

Dušan Mráz opäť generálnym riaditeľom Doprastavu

Stavebná spoločnosť Doprastav v posledných rokoch napĺňala reštrukturalizačný plán, uskutočnila aj reorganizáciu, zoštíhlila riadenie a zefektívnila takmer všetky procesy.

Väčšinový vlastník a predseda predstavenstva stavebnej spoločnosti Doprastav, a.s., Dušan Mráz sa vrátil do výkonnej funkcie na jej čele a od 1. júna tohto roka zastáva pozíciu generálneho riaditeľa. Vo funkcii vystriedal Romana Guniša, ktorý do firmy nastúpil v roku 2013 ako krízový manažér.

Jeho úlohou bolo spoločne so svojím tímom spoločnosť reorganizovať a realizovať ozdravné opatrenia. Doprastav v posledných rokoch nenapĺňal len reštrukturalizačný plán, uskutočnil aj reorganizáciu, zoštíhlil riadenie a zefektívnil takmer všetky procesy. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe.

„Do výkonu funkcie generálneho riaditeľa vstupujem do spoločnosti, ktorú sa nám s kolegami podarilo spoločne výrazne ozdraviť,“ povedal Mráz. Súčasná zložitá situácia celého slovenského stavebného trhu je podľa neho v prvom rade vyvolaná extrémnym a nepredvídateľným nárastom cien základných stavebných materiálov.

Dušan Mráz
Dušan Mráz | ASB

„Spoločne so všetkými stavebnými spoločnosťami musíme dosiahnuť dohodu s objednávateľmi stavieb a nastaviť systém valorizácie tak, ako je tomu v celej západnej Európe a vyspelom svete. Do tohoto procesu, ktorý vo výsledku chráni všetkých účastníkov výstavby, som sa rozhodol vložiť so svojimi profesionálnymi skúsenosťami,“ dodal Mráz.

Guniš svoje poslanie v spoločnosti napĺňal najskôr vo funkcii finančno-ekonomického riaditeľa a od konca roku 2018 ako generálny riaditeľ. Konsolidácia jedného z lídrov na slovenskom stavebnom trhu trvala do konca roka 2019, kedy Doprastav podľa spoločnosti úspešne naplnil reštrukturalizačný plán. Stalo sa to o rok skôr, než to samotný plán predpisoval.

„Keď sme na základe požiadaviek financujúcich bánk prichádzali do Doprastavu, bolo mi jasné, že nás čaká extrémne ťažká úloha, no veril som, že firma s viac než polstoročnou históriou a výbornou reputáciou na trhu, ktorá dodávala vo svetových štandardoch, ťažké obdobie zvládne,“ uviedol o ukončení misie vo výkonných funkciách Guniš. V minulosti bol podľa Doprastavu členom úspešného reštrukturalizačného tímu stavebnej firmy Sibamac.

SITA