Hoci sú tepelné čerpadlá najobľúbenejším zdrojom vykurovania a chladenia pre novostavby, mnohí majitelia domov nevyužívajú ich výhody, pretože sa mylne domnievajú, že nie sú vhodné pre staršie, existujúce budovy. V skutočnosti je využitie tepelného čerpadla vo väčšine prípadov dobrou voľbou.

Začiatkom septembra bol predstavený elegantný bezdrôtový reproduktor Beolab 8 od dánskej ikonickej značky Bang & Olufsen (B&O). Jednou z jeho zaujímavých vlastností je aj využitie ultra-širokopásmového prenosu (UWB).

Žiadať podporu na obstaranie nájomného bývania cez ŠFRB môžu okrem samospráv aj právnické osoby. Práve v Strážskom pribudli byty, ktoré sú jedny z prvých obstaraných podnikateľským subjektom.

Zhromažďovanie vlastnej solárnej energie počas dňa a jej využívanie vo večerných a nočných hodinách na úsporu nákladov vo vlastnej domácnosti alebo na nabíjanie vášho elektromobilu - menič s batériovým systémom Vitocharge VX3 umožňuje čo najvyššiu nezávislosť od externých dodávateľov energie a v budúcnosti ho možno kaskádovať na kapacitu až 45 kilowatthodín.

Prehľad developerských projektov

Petície v Petržalke nie sú nezvyčajným javom. Práve naopak, obyvatelia často protestujú proti viacerým projektom, no bohužiaľ aj takým, ktoré mestskej časti pomôžu. Len nedávno bola na stole ďalšia petícia, tentokrát proti študentskému bývaniu Work&Home&Study z dielne súkromného developera, ktorého umiestnenie v tesnej blízkosti ďalšieho činžiaku vyvoláva diskusie.

Andrej Sárközi -

TC5 je 5“ dotykový panel s novým, elegantným a moderným dizajnom, ktorý zaujme intuitívnym konceptom ovládania a rozsiahlymi možnosťami prispôsobenia. Vďaka TC5 je možné vytvárať dokonalé podmienky v každej miestnosti vďaka funkciám riadenia osvetlenia, tienenia a vnútornej teploty.

Zmena klímy je citeľná každým rokom, čím ďalej tým viacej. Zažívame obrovské horúčavy, dlhodobé suchá či prívalové dažde. Ak chceme v našich mestách kvalitu života zlepšiť, potrebujeme začať robiť adaptačné opatrenia. Opatrenia, ktoré budú vychádzať z vedeckých poznatkov a budú sa opierať o výskumy a merania v našich podmienkach.

Bratislavskému biznis centru Aupark Tower dominuje nové umelecké dielo autora Petra Vaceka „Divnô“. Impozantná inštalácia umocňuje vynovený dizajn vstupných priestorov budovy a zároveň nadväzuje na genius loci blízkeho Sadu Janka Kráľa. Aupark Tower je od roku 2018 súčasťou realitného portfólia Wood & Company, ktoré spravuje Wood Real Estate.

redakcia ASB -