Partneri sekcie:
  • Peikko
  • Vaillant
  • STAT_KON
  • SKSI

XPS CARBON TECHNONICOL– kvalitná tepelná izolácia s pokročilými vlastnosťami

Na tepelnú izoláciu stavieb sa kladú čoraz vyššie nároky, najmä na miestach, kde konštrukčné prvky prichádzajú do kontaktu s pôdou, v miestnostiach s vlhkou prevádzkou, pri izolácii soklov, či pri tepelnej izolácii základových dosiek alebo plochých striech. Ideálnym riešením je použitie izolačných dosiek XPS CARBON, ktoré vďaka svojim tepelnoizolačným vlastnostiam, vysokou pevnosťou v tlaku až do 700 kPa, minimálnou nasiakavosťou a chemickou odolnosťou zabezpečia spoľahlivú termoizoláciu a zároveň výrazne zvyšujú aj životnosť izolačného systému stavby.

Dosky XPS Carbon sú vyrábané z polystyrénového granulátu tzv. extrudovaním.Ich sfarbenie je prirodzená šedá farba uhlíka, ktorý je nositeľom ich vynikajúcich tepelnoizolačných a pevnostných vlastností. Na rozdiel od iných tepelnoizolačných materiálov majú výrazne viac uzavretú štruktúru pórov, vďaka čomu je nasiakavosť pri správnom použití takmer úplne vylúčená. Sú vysoko odolné proti striedaniu fázy zmrazovania a rozmrazovania vody a spoľahlivo tepelne izolujú aj pri vystavení extrémnej vlhkosti.

izolačné dosky XPS CARBON 3

Ich ďalšou výbornou vlastnosťou je vysoká mechanická pevnosť, najmä pevnosť v tlaku, takže sú vhodným riešením všade tam, kde sa vyskytuje vysoký stupeň zaťaženia.

S doskami sa veľmi dobre manipuluje, pretože vďaka objemovej hustote cca 30-45 kg/m3 majú nízku hmotnosť, ľahko sa režú a vďaka špeciálnemu frézovanému povrchu s priľnavostnými kanálikmi dosahujú vysokú priľnavosť lepidla a omietky, čo ocení každý majster. Ich rozmerová presnosť naviac výrazne urýchľuje inštaláciu a zvyšuje aj kvalitu práce.

izolačné dosky XPS CARBON 2

XPS Carbonizolačné dosky je možné použiť na zabezpečenie tepelnej izolácie stavieb od základov až po strechu, či už pri bytovej výstavbe ale aj pri inžinierskych stavbách a vďaka svojim výborným vlastnostiam aj ako termoizolácia pri výstavbe ciest a diaľníc.

Sú vhodné na tepelnú izoláciu plochých striech:

1

2

Spoľahlivo zabezpečia izoláciu fasád v soklovej časti:

3

4

Ochránia základy od vody a môžu byť vystavené vysokému zaťaženiu:

5

6

Okrem tepelnej izolácie zabezpečia aj zvukovú izoláciu podláh:

7

8

Izolačné dosky XPS CARBON TECHNONICOL sú ekologické, bezpečné, vysoko biostabilné, ich použitím sa znižujú náklady na vykurovanie a preto právom nesú označenie Materiál šetrný k životnému prostrediu.

www.bitumat.sk

Zdroj: PR článok spoločnosti BITUMAT SK s. r. o. – oficiálneho distribútora materiálov TECHNONICOL na Slovensku