Partner sekcie:
  • Stavmat

Unikátne vnútorné zateplenie s mimoriadnymi vlastnosťami

image 95879 25 v1

Nové dosky z radu Kingspan Kooltherm umožňujú splniť všetky odporúčania normy na tepelnú ochranu budov pri veľmi malých hrúbkach izolantu. V porovnaní s ostatnými (tradičnými) izolačnými materiálmi poskytujú dosky Kingspan Kooltherm bezkonkurenčne najlepšiu tepelnoizolačnú ochranu.

Hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti λ je v prípade týchto nových dosiek iba 0,018 W/(m . K), takže hravo prekonáva všetky obvyklé riešenia zateplenia pomocou bieleho či sivého polystyrénu alebo minerálnej vlny. Táto mimoriadna hodnota len podčiarkuje výnimočnosť tohto typu izolácií na trhu. Prvým produktom z tohto radu, ktorý vstupuje na slovenský trh, je doska na vnútorné zateplenie Kingspan Kooltherm K118 Interiérová doska. Ďalšie vylepšené tepelnoizolačné dosky z tohto radu prídu na trh v priebehu roka 2018.

Interiérové dosky na vnútornú izoláciu
Inovatívne prémiové tepelnoizolačné dosky sú vyvinuté na báze tvrdenej fenolovej peny, ktorá je ideálnym tepelným izolantom na vnútornú aplikáciu na obvodové murivo či strop. Nové interiérové dosky využijete ako optimálne riešenie v prípade, keď potrebujete zhotoviť čo najlepšiu tepelnú izoláciu zo strany interiéru. Najčastejšie k tejto situácii dochádza v prípade, že nemožno zatepliť fasádu tradičným kontaktným systémom (hlavne v prípade pamiatkovo chránených objektov). Vďaka minimálnej hrúbke nedochádza pri použití interiérovej dosky Kingspan Kooltherm K118 Interiérová doska k úbytku využiteľného priestoru pri výraznom zlepšení tepelnotechnických parametrov stavby.

www.kingspaninsulation.sk

Komentáre