Partneri sekcie:

Pozor na tepelné mosty v oblasti sokla

image 90363 25 v1

Základom kvalitnej novostavby je vhodne vybrané a správne položené murivo. Murivo sa však za ostatné roky výrazne vyvinulo, čím reagovalo na zvyšujúce sa ekologické a energetické nároky. Dnes tak dokážete s vhodnou tehlou postaviť dom, ktorý viac nebude treba zatepľovať a ušetriť tak čas a kopec ďalších starostí.

Čoraz viac investorov dnes siaha po tradičných, rokmi overených materiáloch. Do popredia sa tak opäť dostávajú pálené tehly, ktoré svojimi vlastnosťami spĺňajú tie najvyššie štandardy a v novostavbe pomáhajú tvoriť zdravé prostredie, ideálne pre život. Jednou z výhod tehál je ich schopnosť akumulovať teplo. V zime bránia rýchlemu vychladnutiu domu, v lete zabraňujú jeho rýchlemu prehriatiu. Pomerne masívna konštrukcia keramickej tvarovky Porotherm, napomáha akumulácii tepla a vytvára tak účinnú bariéru proti náhlym teplotným výkyvom v exteriéri. Tehly Porotherm umožňujú aj optimálnu difúziu vodných pár rovnako ako pri stenách z klasických tehlových blokov. Obvodová stena tak napomáha regulovať vnútornú vlhkosť v miestnosti na optimálnu hodnotu pre príjemné a zdravé bývanie.

Bez nutnosti dodatočného zateplenia
Neustály výskum a vývoj zabezpečil, že tehly sú svojimi tepelnoizolačnými vlastnosťami schopné poskytnúť dostatočnú kvalitu a komfort už pri jednovrstvovej obvodovej stene, pričom nie je potrebné dodatočné zateplenie budovy. Tepelná izolácia v rámci hrúbky jednovrstvovej obvodovej steny predstavuje nižšiu hrúbku obvodového muriva a tým aj úsporu zastavanej plochy a často aj zväčšenie obytnej plochy pri rovnakých pôdorysných rozmeroch domu. Prísne tepelnoizolačné kritériá spĺňajú Porotherm EKO+ Profi alebo minerálnou vlnou vystlané Porotherm T Profi.

Pre dosiahnutie ideálneho výsledku je možné produkty systému Porotherm Profi skombinovať. Zvlášť v oblasti sokla, miesta styku obvodového muriva so základovou doskou. Táto oblasť je totiž kritickým miestom z hľadiska tepelnej ochrany a to najmä pri nepodpivničených domoch. Ochladzovanie týchto miest od základov vedie k tepelným stratám a v mnohých prípadoch dokonca aj k vzniku plesní na vnútornom povrchu steny. Pri stavbe z tehál Porotherm EKO+ Profi je preto vhodným riešením odstránenia tohto tepelného mosta založenie obvodového muriva z tehál Porotherm T Profi s minerálnou vlnou. Tá pomôže vďaka svojim tepelnoizolačným a hydrofóbnym vlastnostiam udržať optimálnu teplotu v oblasti sokla.

Jedinečná akcia
Pri použití tehál Porotherm T Profi na prvý rad obvodovej steny získate každú druhú tehlu zdarma a tehly Porotherm EKO+ Profi dostanete so 40%-nou zľavou z Cenníka 2016. Tieto produkty majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a nepotrebujete ich dodatočne zatepľovať. Spĺňajú normové požiadavky na tepelnú ochranu budov.

Už len do 21.4. sa môžete zaregistrovať na www.wienerberger.sk, získať Stavebný poukaz a využiť akciové ceny na vybrané produkty z Cenníka 2016. K tomu využite zdarma konzultáciu a odborné poradenstvo, výpočet spotreby materiálu, statický návrh stropu vrátane kladačského plánu, či dopravu tehál priamo na stavbu. Termín prijatia objednávok je už len do piatku 21. 4. 2017!