Partneri sekcie:
  • Heluz
  • Vaillant
  • SKSI

Obujte váš dom do papúč

image 86104 25 v1

Obujte váš dom do papúč je nová jesenná akcia spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, s.r.o.. Zľavy sa vzťahujú na vybrané produkty, vrátane tehál Porotherm T Profi s integrovanou tepelnou izoláciou. Akcia potrvá do konca októbra 2016.

Najnovšia generácia tehál Porotherm T Profi predstavuje optimálnu symbiózu dvoch prírodných materiálov – keramiky a minerálnej vlny. Ich spojením vznikol produkt s vynikajúcimi tepelnoizolačnými parametrami bez potreby ďalšieho zateplenia. A to aj v prípade nízkoenergetických, či dokonca pasívnych domov. Vďaka tomu možno dosiahnuť výrazné úspory nákladov na vykurovanie domu aj z dlhodobého hľadiska. Brúsená tehla poskytuje minerálnej vlne spoľahlivú a účinnú ochranu nielen pred mechanickým poškodením či biologickým napadnutím, ale aj pred vodou.

Tehly Porotherm T Profi sú vhodným riešením aj na odstránenie tepelného mosta v dotyku obvodového muriva so základovou doskou. Oblasť sokla je, najmä pri nepodpivničených domoch, z hľadiska tepelnej ochrany kritickým miestom. Ochladzovaním múrov od základov tu môže dôjsť nielen k tepelným stratám, ale v mnohých prípadoch dokonca k vzniku plesní na vnútornom povrchu steny. Založením obvodového muriva na prvý rad z tehál s integrovanou minerálnou vlnou sa dá problému elegantne vyhnúť. „Minerálna vlna zabudovaná v dutinách tehál spolu so samotnou keramickou tvarovkou zabraňuje prenikaniu chladu vo vodorovnom, ale aj zvislom smere od základov. Tým pádom nie je potrebné sokel dodatočne zatepliť.“, vysvetľuje Marcel Kresta, vedúci technických poradcov v spoločnosti Wienerberger.

Počas trvania jesennej akcie zaplatí stavebník len za prvú tehlu v prvom rade obvodovej steny, druhú tehlu do prvého radu dostane zdarma.

Tehly Porotherm T Profi plnené minerálnou vlnou možno kombinovať s tehlami Porotherm EKO+ Profi a Porotherm Profi. Pre rýchle a presné murovanie je rozhodujúce presné založenie prvého radu tehál Porotherm T Profi do zakladacej malty Porotherm Profi AM, s ktorým bezplatne pomôže asistenčná služba Wienerberger. Ďalšie rady tehál sa murujú na maltu pre tenké škáry Porotherm Profi alebo na penu Porotherm Dryfix Extra.

Predajná akcia, ktorá potrvá až do konca októbra tohto roku, ponúka okrem zvýhodnených cien vybraných produktov tehlového systému Porotherm, aj bezplatný kompletný poradenský servis:

  • výpočet spotreby materiálu,
  • statický návrh stropu vrátane kladačského plánu,
  • doprava tehál priamo na stavbu,
  • založenie prvého radu tehál plnených minerálnou vlnou pri obvodovom murive z tehál Porotherm T Profi.

Viac sa dočítate na: wienerberger.sk/inspiracie/dom-do-papuc

KategórieTehly, tvárnice