• OSMA
  • SKSI

Murovanie bez zateplenia? Pýtajte sa na PORFIX!

image 89847 25 v2

K rozhodnutiu o novom bývaní obvykle nevedie vydláždená cestička. To vie každý stavebník. Napriek tomu je možné vyhnúť sa zbytočným peripetiám. Stačí ešte pred prvotnou úvahou“ ako bude náš dom vyzerať“ prediskutovať doma i s odborníkmi „ z čoho náš dom postavíme“.

Čo fungovalo našim otcom a dedom.

Skúste si v okolí zistiť, čo pre stavbu domu použili susedia, známi alebo kolegovia. Viac ako polovica uvedie niektorú z pórobetónových tvárnic. A tí, ktorí preferujú domácich výrobcov s tradíciou, povedia konkrétne PORFIX. Pórobetón – univerzálny stavebný materiál s celou radou inovácií má na konte desaťtisíce bytových jednotiek a tisícky občianskych, priemyselných a hospodárskych stavieb. 

Dnešné nároky na zdravé a kvalitné bývanie sú samozrejme vysoké. Požiadavkou investorov je využiť materiál, s ktorým sa dobre pracuje, je dostupný za prijateľné ceny a znižuje spotrebu energie potrebnej k vykurovaniu objektu. Pórobetónové tvárnice na báze kremičitého piesku zostávajú na slovenskom a českom stavebnom trhu stále jednotkou.

Keď je pol metra to isté ako skoro štyri metre.

Komplexný stavebný systém PORFIX kombinuje výborné fyzikálne vlastnosti pieskového pórobetónu (nehorľavosť, výborná opracovateľnosť, rovnorodosť, nízka objemová hmotnosť,….) s veľmi dobrými tepelno-izolačnými parametrami. Tvárnice PORFIX PREMIUM P2-400 dosahujú také hodnoty tepelnoizolačných vlastností, že je ich možné použiť pre stavbu obvodového plášťa nízkoenergetických a ultranízkoenergetických domov.
Izolačné schopnosti prémiového PORFIXu zodpovedajú už pri hrúbke 375mm ( bez zateplenia) murivu z plných tehál o hrúbke 3600mm. Pre porovnanie – aby bežné murivo z plných tehál hrúbky 450mm vykazovalo porovnateľné tepelno-izolačné vlastnosti ako PORFIX PREMIUM , muselo by byť zateplené polystyrénom s hrúbkou minimálne 150mm.

Udržte si teplo doma, bez ďalších nákladov.

Obvodové múry z PORFIX PREMIUM zaistia tepelnú pohodu v miestnostiach, zvyšujú kvalitu bývania a samozrejme tiež hodnotu nehnuteľnosti. Všetko podčiarkuje fakt, že pri stavbe s PORFIXom môžete zabudnúť na dodatočné zateplenie. Ušetríte čas a peniaze.

Komu povedia viac čísla, tu sú: Súčiniteľ tepelnej vodivosti λ pri výrobku PORFIX PREMIUM P2-400 je 0,083 W/mk. PORFIX PREMIUM P2-400 spĺňa v hrúbke 375mm požiadavky normy pre obvodové murivo novostavieb po 1.1.2016.

Vďaka kvalitnému obvodovému plášťu neuteká teplo do okolia. Dom môže využívať pasívne tepelné zisky a vám sa znižujú nároky na vykurovanie. Homogénny pórobetón má vo všetkých smeroch rovnaké vlastnosti, preto nie je potrebné riešiť napríklad tepelný most medzi základmi a múrom. Vyhnete sa ďalším investíciám, ktoré by boli nevyhnutné v prípade použitia iných materiálov, napríklad na obstaranie penového skla.
Prvé československé pórobetónové tvárnice boli vyrobené na Slovensku v Zemianskych Kostoľanoch a to pred viac ako 55. rokmi. Dnes komplexný stavebný systém zahrňujúci tvárnice, priečkovky, preklady, U-profily, stropné nosníky a stropné vložky môžete dopytovať u 466 predajcov.


Investor, ktorý plánuje použiť materiály PORFIX, môže využiť nadštandardný balík služieb zahrňujúci bezplatné poradenstvo, výpočet spotreby stavebného materiálu, založenie stavby, požičanie pásovej píly a ďalšie.

Stavba domu, chaty, garáže alebo dielne je s PORFIXom hračka. Správnou voľbou materiálu navyše ušetríte čas a peniaze.

www.porfix.sk

KategórieTehly, tvárnice