Partner sekcie:
  • Viessmann

Vykurovacia sezóna klope na dvere… pripravte sa!

image 85677 25 v1

Či chceme, alebo nie, je tu jeseň. Preto je najvyšší čas postarať sa o kúrenie, pretože za pár dní budete potrebovať využiť jeho služieb. Nech už máte nové či existujúce vykurovacie teleso, je dobré nenechávať nič na poslednú chvíľu. Špecialista na vykurovacie telesá spoločnosť KORADO, a.s. vám poradí ako predísť tomu, aby vás príchod nízkych teplôt nezaskočil.Na čo teda myslieť?

Odvzdušňovanie
U existujúcej vykurovacej sústavy odporúčame na prvom mieste vykonať tradičné odvzdušnenie radiátorov. To sa robí vždy na začiatku vykurovacej sezóny, ale tiež i v jej priebehu. Pokiaľ sa vám zdá, že sa z radiátorov ozýva bublanie, alebo nekúria tak, ako by mali, je zrejmé, že príčinou je ich zavzdušnenie.

Kontrola
Ďalej popredný výrobca vykurovacích telies spoločnosť KORADO, a.s. odporúča vykonať skúšku správnej funkcie uzatváracích armatúr (kohútov) a tiež ich vizuálnu kontrolu. Tou vylúčite prípadné korózie, ktoré vznikajú netesnosťou spoja pripojovacieho závitu.

Vyčistenie
Či už máte kúrenie s radiátormi doskovými alebo rebrovými, nastal čas ich poriadne vyčistiť. Usadený prach, ale tiež vlasy, hmyz alebo listy izbových rastlín sú prepaľované a už pri prvom spustení radiátorov dochádza k ich rozptýleniu vo vzduchu.

Výmena na poslednú chvíľu

Pokiaľ aj napriek všetkej snahe uznáte, že je treba existujúce vykurovacie teleso nahradiť za nové, máme pre vás riešenie. Radiátor RADIK KLASIK – R je model, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre rekonštrukcie.

Viac informácií získate na www.korado.cz

KategórieVykurovanie