Sprchové armatúry Schell Linus prinášajú spoľahlivé riešenia pre verejné sanitárne priestory

linus trend 01
Zdroj: SCHELL

Projektanti sanitárnych priestorov v školách, priemyselných podnikoch, na športoviskách a v ďalších verejných zariadeniach vyžadujú od inštalovaných výrobkov dlhodobú životnosť a odolnosť. Tieto a mnohé ďalšie kritériá bez zvyšku napĺňajú sprchové armatúry Linus od renomovaného nemeckého výrobcu Schell.

Efektivita a design

Sprchové armatúry Schell sú nielen hospodárne, ale vďaka svojej koncepcii tiež odolné pri každodennom používaní a pripravené bez porúch slúžiť dlhé roky. Rozhodne zaujmú tiež svojim funkčným designom. Každý investor a projektant však v prvom rade dbá na efektívne vynaloženie investícií do budovy.

U efektívne používaných armatúr Schell Linus si ľahko spočíta, za akú dobu sa mu táto investícia vráti na úspore vody a energie, alebo koľko peňazí ho ročne stojí niekoľko kvapkajúcich spŕch napríklad v šatniach športoviska. Tieto armatúry sa však neuplatňujú iba pri stavbe budov nových, ale čím ďalej tým hlasnejšie prehovárajú aj do rekonštrukcií už existujúcich verejných a komerčných budov.

Schell SP Linus Trend milieu
Zdroj: SCHELL

Moderná technológia v sprchách

Modelový rad Linus je ponúkaný v podomietkovom vyhotovení s nástenným ovládaním. Na slovenskom trhu sa najviac presadzujú typy so samozatváracou funkciou a to ako zmiešavacie, tak s termostatom alebo na predmiešanú vodu. Na okraji záujmu samozrejme nezostávajú ani armatúry s elektronickým spúšťaním.

V ponuke Schell samozrejme nájdete tiež najmodernejšie armatúry s integrovaným preplachom usadenej vody, alebo s termickou dezinfekciou. K už zmienenej úspore dodajme aj jasné čísla: maximálny prietok je dimenzovaný pod 10 litrov za minútu, dĺžku prietoku vody je možné nastaviť v intervale zhruba od päť do štyridsať sekúnd (závisí na okamžitom tlaku a teplote vody).

Armatúry Schell Linus sa skladajú vždy z podomietkového boxu (Masterbox) a ovládacej dosky, ktorá má buď nerezový alebo pochrómovaný povrch a môže tak odolávať vonkajším vplyvom, nehrdzavie a zachováva si dlhoročnú životnosť. Sortiment je doplnený o robustné pevné sprchové hlavice či pomôcky pre prípadnú montáž do ľahkých priečok.

„Pre mnoho bazénov, akvaparkov či športovísk predstavujú armatúry Linus veľmi vhodné riešenie modernej, odolnej a úspornej prevádzky spŕch ako pre návštevníkov, tak pre športovcov“, vysvetľuje Ivan Bahník, obchodný zástupca firmy Schell pre Slovenskú republiku. „Projektanti, inštalatéri i montážne firmy si môžu na našich webových stránkach prehliadnuť všetky detaily kompletného sortimentu sprchových armatúr LINUS vrátane montážnych návodov.“

linus trend 05
Zdroj: SCHELL

Kvalita – tradícia- inovácia

Schell je tradičným nemeckým výrobcom špičkových sanitárnych armatúr. Meno tohto rodinného koncernu sa stalo synonymom pre celosvetovo známe rohové ventily. Firma z Olpe v nemeckom regióne Sauerland však slávi úspechy aj v tvrdej konkurencii výrobcov kúpeľňových a kuchynských armatúr.

Tradícia firme nebráni, aby sa výrazne neangažovala tiež na poli moderných technológií a tak napríklad vyvinula sofistikovaný softwarový systém hospodárenia s vodou Schell Watermanagement System, ktorý umožňuje správcom verejných a komerčných budov úsporné a hygienické narábanie s vodou v sanitárnych priestoroch.

Schell Linus 03
Zdroj: SCHELL

Viac informácií získate na www.schell.eu alebo u obchodného zástupcu Schell pro SR:

Ivan Bahník, obchodný zástupca pre SR, tel.: +421 902 334 922; e-mail: ibahnik.schell@gmail.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti SCHELL