Systemair Sense prináša do škôl zdravšie prostredie

Decentralizovaná kompaktná vetracia jednotka je ideálnym riešením pre nové aj existujúce budovy.

Vetranie je kľúčové

V nedostatočne vetraných vnútorných priestoroch s veľkým počtom ľudí môže koncentrácia CO2 vo vzduchu prekročiť odporúčané hodnoty. To môže negatívne ovplyvniť zdravie a pohodu ľudí. Naopak, čerstvý a čistý vzduch prispieva k lepšej koncentrácii počas procesu učenia, zlepšuje študijné výsledky a zvyšuje produktivitu študentov a zamestnancov.

V neposlednom rade, v dobre vetraných priestoroch sa znižuje možnosť šírenia vírusov, čo prospieva k zníženiu chorobnosti a následných absencií.

Predstavujeme Sense

Nová decentralizovaná vetracia jednotka je vďaka plochej a priestorovo úspornej konštrukcii a tichému chodu ideálna na použitie napríklad v školských triedach. Jednotka sa dodáva v dvoch veľkostiach so vzduchovými výkonmi do 700 m3/h resp. do 1000 m3/h.

Je učená na podstropnú inštaláciu a dokáže zabezpečiť nepretržitý prívod čerstvého filtrovaného vzduchu a jeho efektívnu distribúciu vo vetranom priestore. Medzi kľúčové komponenty patrí hliníkový protiprúdový rekuperátor s vysokou účinnosťou spätného získavania tepla (až do 90%).

Na zabránenie namŕzania rekuperátora v zimnom období má vstavanú motorizovanú obtokovú klapku, s možnosťou doplnenia elektrického predohrevu alebo elektrického dohrevu vzduchu.

Samozrejmosťou je zabudovaný pokročilý regulačný systém umožňujúci vďaka dotykovému panelu meniť a nastavovať širokú škálu vstavaných funkcií. Systém umožňuje nastaviť ľubovoľné prevádzkové parametre alebo vybrať prednastavené funkcie a jednotku spravovať na diaľku prostredníctvom aplikácie alebo cloudu.

Získajte viac informácií o vetracích jednotkách Sense

Vetracia jednotka Systemair Sense je ideálna na vetranie školských tried
Vetracia jednotka Systemair Sense je ideálna na vetranie školských tried | Zdroj: Systemair

 

Takmer 100% istota vďaka filtrom DELTRI+

Ako príslušenstvo je možné do jednotiek Sense na filtrovanie odvádzaného vzduchu inštalovať špeciálny virucídny vzduchový filter DELTRI+, ktorý pôsobí ako dodatočná ochrana proti vírusom, ktoré by sa kvôli netesnostiam jednotky teoreticky mohli dostať do privádzaného čerstvého vzduchu. Filter dokáže neutralizovať alebo zničiť 99 % všetkých vírusov vrátane SARS-CoV-2. Špeciálne ošetrený povrch filtra sa aktivuje pri kontakte s kvapôčkami prenášajúcimi vírusy. Po uplynutí kontaktného času sú vírusy deaktivované a už viac nie sú infekčné. Účinnosť filtrov je dokázaná v suchom aj mokrom prostredí, v otvorených aj uzavretých vetracích okruhoch. Vďaka použitiu filtrov DELTRI+ si prevádzkovatelia budov môžu byť istí, že pre ochranu osôb v budove pred vírusmi urobili v rámci jej vetrania maximum.

 Získajte viac informácií o filtroch DELTRI+

Systemair a.s.
www.systemair.sk

Zdroj: PR článok Systemair a.s.