Niekoľko rád, prečo v rodinných domoch vymeniť kotol

O väčšine kotlov sa dá trochu zveličene povedať, že sú to len také „biele krabice“ schované niekde vo vnútri rodinných domov. Na druhej strane však prinášajú teplo a vytvárajú tým dôležitú, príjemnú atmosféru v domácnosti.

Spoľahlivé riešenia pre vykurovanie i prípravu teplej vody značky Protherm sú #viacnezbielekrabice. Ide o najpredávanejšiu značku vykurovacej techniky na slovenskom trhu. Ponúka najmodernejšie technológie, ktoré myslia na udržateľnosť a na každodenné pohodlie.

Kotol Tiger Condens
Kotol Tiger Condens | Zdroj: Protherm

Informujte sa a porovnávajte

Riešením, ako mesačne a každoročne minúť v dome menej zemného plynu môže byť aj najmodernejší kondenzačný kotol. Ak ho totiž porovnáme so starým 20-ročným nekondenzačným plynovým kotlom (ktorým ešte mnohé domácnosti vykurujú), zistíme, že v niektorých prípadoch dokáže znížiť spotrebu plynu takmer o štvrtinu.

Výmena veľmi starého plynového kotla za nový preto nemusí byť až taký zlý nápad. Nové kotly disponujú najmodernejšou kondenzačnou technológiou, svoje spaľovanie automaticky prispôsobujú aktuálnemu zloženiu plynu, čím dosahujú úspory plynu aj nižšie emisie.

Na webovej stránke značky Protherm sa dá vyhľadať ponuka kotlov a najbližšia montážna firma vo vašom okolí. Montážny technik majiteľom domov poradí s výberom najlepšej technológie i s plánovaním.

Kotol Panther Condens
Kotol Panther Condens | Zdroj: Protherm

Stavte na inteligentné šetrenie

Cieľom je vybrať si taký kotol, ktorý je inteligentný, prispôsobivý a dokáže sa sám nastaviť podľa vašich skutočných potrieb. Ľahko sa inštaluje, jednoducho sa ovláda a ponúka množstvo inovatívnych funkcií zameraných na šetrenie a maximálne pohodlie.

Tieto vlastnosti má závesný kondenzačný kotol Tiger Condens (20 alebo 30 kW, A). V domácnosti s ním docielite príjemné teplo a teplú vodu presne vtedy, keď ju potrebujete. Technológia spaľovania FlameFit zaručuje neustále optimalizovanú prevádzku aj pri zmene zloženia plynu.

Toto zariadenie je pritom vhodné na výmenu starého kotla v byte, ale aj vo väčších obytných priestoroch – viacgeneračných domoch, dvojdomoch či dvoch bytových jednotkách naraz. Ovládanie kotla uľahčuje nový dotykový displej a logická štruktúra jeho menu.

Kotol sa dá ovládať z pohodlia gauča alebo aj na diaľku, cez internet a aplikáciu v smartfóne či tablete, ak ho skombinujete s ekvitermickým smart regulátorom MiGo.

Ovládanie na diaľku cez smartfón
Ovládanie na diaľku cez smartfón | Zdroj: Protherm

Ako ušetriť priestor aj peniaze

Hľadá sa ekonomicky úsporné riešenie, ktoré zaberie minimum priestoru, teda iba malý kút v kúpeľni, kuchyni alebo technickej miestnosti? Taký je závesný kondenzačný kotol Panther Condens (3 – 26 kW, A+/A). Nezaberie veľa miesta a vďaka vykurovaniu i príprave teplej vody (prietokovým ohrevom) v domácnosti zabezpečí maximum pohodlia.

Vhodný je na výmenu v bytoch i menších domoch s dvoma až tromi obyvateľmi. Vďaka inovatívnej technológii FlameFit sa dokáže prispôsobiť meniacej sa kvalite plynu. To znamená, že kotol automaticky nastaví spaľovanie podľa zloženia dodávaného plynu, ten je spaľovaný efektívnejšie, množstvo spalín je redukované a vy šetríte životné prostredie aj svoju peňaženku.

www.protherm.sk

Zdroj: Protherm