Fatra Thermofix Smrek polar
Galéria(8)

Dosiahli LVT dielce svoj vrchol? Zďaleka nie. Fatra, a.s. o tom vie svoje

PVC podlahy v dielcoch sa tešia vysokej obľúbenosti a to nielen kvôli ich dokonalému povrchu a designu jednotlivých komponentov, ale tiež vďaka variabilite ich prevedenia a možnosti jednotlivé dielce pri pokládke kombinovať a vytvoriť tak jedinečný vizuálny efekt podlahy.

Spoločnosť Fatra, a.s. pripravila pre zákazníkov ďalší produkt z oblasti plávajúcich vinylových podláh. Jedná sa o zámkovú podlahu vhodnú do priestorov s vyššou vlhkosťou. Táto nová forma plávajúcej podlahy pod názvom WELL-click, ktorá vďaka celovinylovej konštrukcii nepodlieha deformácii vplyvom vlhkosti, bude ponúkať 16 dekorov imitujúcich drevené fošne.

Fatra Thermofix Pieskovec pearl
Fatra Thermofix Severský smrek
Fatra Thermofix Smrek silver
Fatra Thermofix Topol biely
Fatra Thermofix Travertín Klassik

Zámková podlaha WELL-click je ideálnou voľbou pre každého, kto nechce čeliť zvlnenej podlahe v dôsledku výkyvov teplôt a meniacej sa vlhkosti prostredia. Samotná konštrukcia aj na základe jednotnosti materiálu je predurčená k tomu stať sa postupne náhradou súčasných typov zámkových podláh, ktoré sa ponúkajú s drevotrieskovym podkladom.

Rovnako ako drevotrieskové, aj ony poskytujú pomerne vysoký kročajový útlm a to vo výške 18 decibelov. Táto plávajúca vinylová podlaha je vybavená zámkovým spojom a inštaluje sa bez lepidla. Po podlahe môžete chodiť behom montáže a taktiež ihneď po nej.

Stále veľký záujem je tiež prejavovaný o vinylové lepené dielce. Ich variabilita, imitácia dreva a kameňa sú ideálnou voľbou pre každého s citom pre detail a vkus. Sklenené vlákno zaisťujúce rozmerovú stálosť a dostatočná hrúbka nášľapnej vrstvy s PUR povrchovou úpravou sú zárukou kvality a dlhej životnosti.

V prípade rady Thermofix WOOD o hrúbke 2,5 mm je ideálnou voľbou úprava spočívajúca v skosení hran, kedy jednotlivé dielce vierohodne napodobňujú drevené laty.

Rada Thermofix ART tento prvok posunula až na takú úroveň, že ponúka jednotlivé dielce v rozmere 182,9 x 18 centimetrov, čím je docielený maximálny dojem drevenej podlahy.

www.fatra.cz

ZDROJ: PR článok spoločnosti Fatra, a.s.