Dosiahli LVT dielce svoj vrchol? Zďaleka nie. Fatra, a.s. o tom vie svoje

Fatra Thermofix Smrek polar

PVC podlahy v dielcoch sa tešia vysokej obľúbenosti a to nielen kvôli ich dokonalému povrchu a designu jednotlivých komponentov, ale tiež vďaka variabilite ich prevedenia a možnosti jednotlivé dielce pri pokládke kombinovať a vytvoriť tak jedinečný vizuálny efekt podlahy.

Spoločnosť Fatra, a.s. pripravila pre zákazníkov ďalší produkt z oblasti plávajúcich vinylových podláh. Jedná sa o zámkovú podlahu vhodnú do priestorov s vyššou vlhkosťou. Táto nová forma plávajúcej podlahy pod názvom WELL-click, ktorá vďaka celovinylovej konštrukcii nepodlieha deformácii vplyvom vlhkosti, bude ponúkať 16 dekorov imitujúcich drevené fošne.

Zámková podlaha WELL-click je ideálnou voľbou pre každého, kto nechce čeliť zvlnenej podlahe v dôsledku výkyvov teplôt a meniacej sa vlhkosti prostredia. Samotná konštrukcia aj na základe jednotnosti materiálu je predurčená k tomu stať sa postupne náhradou súčasných typov zámkových podláh, ktoré sa ponúkajú s drevotrieskovym podkladom.

Rovnako ako drevotrieskové, aj ony poskytujú pomerne vysoký kročajový útlm a to vo výške 18 decibelov. Táto plávajúca vinylová podlaha je vybavená zámkovým spojom a inštaluje sa bez lepidla. Po podlahe môžete chodiť behom montáže a taktiež ihneď po nej.

Stále veľký záujem je tiež prejavovaný o vinylové lepené dielce. Ich variabilita, imitácia dreva a kameňa sú ideálnou voľbou pre každého s citom pre detail a vkus. Sklenené vlákno zaisťujúce rozmerovú stálosť a dostatočná hrúbka nášľapnej vrstvy s PUR povrchovou úpravou sú zárukou kvality a dlhej životnosti.

V prípade rady Thermofix WOOD o hrúbke 2,5 mm je ideálnou voľbou úprava spočívajúca v skosení hran, kedy jednotlivé dielce vierohodne napodobňujú drevené laty.

Rada Thermofix ART tento prvok posunula až na takú úroveň, že ponúka jednotlivé dielce v rozmere 182,9 x 18 centimetrov, čím je docielený maximálny dojem drevenej podlahy.

www.fatra.cz

ZDROJ: PR článok spoločnosti Fatra, a.s.