Partneri sekcie:

Terran radí (1. časť): Čo si všímať pri výbere strešnej krytiny

image 89161 25 v2

Výber strešnej krytiny predstavuje pri stavbe rodinného domu alebo jeho rekonštrukcii jedno z najdôležitejších rozhodnutí. Čo všetko si treba všímať, aby strecha dobre slúžila a vyzerala dlhé roky ako nová?

Životnosť

Pri výbere strešnej krytiny je mimoriadne dôležité zvoliť kvalitný materiál s vysokou životnosťou, ktorý bude aj dlho po položení vyzerať ako nový. Ideálnou voľbou je betónová strešná krytina Terran, ktorej životnosť sa pohybuje na úrovni 80 až 100 rokov. Veľkou výhodou betónu je jeho minimálna nasiakavosť, od ktorej sa odvíja vysoká mrazuvzdornosť.

Odolnosť proti poveternostným vplyvom

Na našom území sa v posledných rokoch čoraz častejšie vyskytujú silné búrky s prívalovým dažďom a nárazovým vetrom. Je preto nevyhnutné uvažovať o strešnom systéme, ktorý je stabilný, spoľahlivý a odolá aj rôznym extrémom počasia. Betónová strešná krytina Terran dobre zvládne akékoľvek poveternostné podmienky – krupobitie alebo silný vietor.

Kompletný systém

Pri výbere strešnej krytiny sa odporúča vybrať si ucelený strešný systém od jedného výrobcu, ktorý zahŕňa nielen samotnú strešnú krytinu, ale aj doplnky, čo so sebou prináša viacero výhod. Použitie jednotného strešného systému prispieva k dlhej funkčnosti a spoľahlivosti strešnej konštrukcie, pričom doplnky od overeného výrobcu vždy farebne, tvarovo a kvalitatívne korešpondujú so strešnou krytinou. Vďaka tomu bude strecha vášho rodinného domu pekne ladiť a pôsobiť celistvo.

Dĺžka záruky

Dôležitý faktor, ktorý treba pri výbere strešnej krytiny, resp. strešného systému zohľadniť, je dĺžka záruky, ktorú výrobca poskytuje. Kým slovenský štandard je záruka 30 rokov, spoločnosť Mediterran Slovakia, s. r. o., výrobca strešnej krytiny značky Terran, poskytuje už takmer dva roky ako jediná medzi výrobcami betónových strešných krytín na domácom trhu na všetky svoje betónové výrobky predĺženú záruku až 50 rokov. Záruka sa vzťahuje na mrazuvzdornosť, presnosť rozmerov (stálosť tvaru) a vodotesnosť betónových výrobkov.

Farebné a tvarové možnosti

Pridanou hodnotou dobrého výrobcu strešnej krytiny je, ak vo svojom portfóliu ponúka riešenie pre rôzne typy stavieb – tradičnú i modernú architektúru. Značka Terran ponúka na domácom trhu najširšiu ponuku spomedzi výrobcov betónovej strešnej krytiny. Vybrať si môžete zo šiestich rôznych modelov s vlnitým alebo plochým profilom – Danubia, Vlčanka, Coppo, Rundo, Zenit alebo Synus. Na výber máte pestrú paletu farieb a viaceré možnosti povrchovej úpravy, z ktorej si vyberú milovníci klasiky aj vyznávači netradičných riešení.

O spoločnosti Mediterran Slovakia, s. r. o.

Spoločnosť Mediterran Slovakia, s. r. o., výrobca betónovej strešnej krytiny a doplnkového sortimentu značky Terran, pôsobí na slovenskom trhu už takmer 17 rokov. S výrobou betónovej strešnej krytiny začala v roku 2000 v obci Vlčany, ktorá je dodnes jej domovským sídlom. Od júna 2015 zaviedla jedinečnú 50-ročnú záruku na všetky svoje betónové výrobky.

www.terran.sk