Internorm realizácie
Galéria(11)

Internorm novinky v roku 2020

Partneri sekcie:

Spoločnosť Internorm prináša aj v tomto roku svojim zákazníkom množstvo noviniek v oblasti okien a vchodových dvier. Inšpirujte sa inováciami spoločnosti, ktorá vďaka svojmu nepretržitému technickému vývoju a dizajnovým trendom ponúka aj náročnému zákazníkovi smer určujúce riešenia.

KF 520 – okno novej generácie

Viac skla, viac svetla, viac bezpečnosti: KF520 kombinuje inovatívny dizajn s technickým know-how. Okenné krídlo je z vonkajšej strany vďaka svojmu sklenenému vzhľadu takmer nerozoznateľné od pevného zasklenia, ale dá sa ľahko a pohodlne otvoriť.

Rám môže byť zaomietnutý až z troch strán, čím sa vizuálny efekt ešte zosilní. Vynikajúca izolácia skla tiež zaisťuje zvýšenú energetickú účinnosť a znižuje emisie CO2 až o 11% , čo je veľmi pozitívne pre životné prostredie a minimalizovanie nákladov na vykurovanie.

Toto krídlo taktiež skrýva revolučný uzamykací systém I-tec Secure, vďaka ktorému je vypáčenie okien takmer nemožné. – v oknárskej branži bezkonkurenčné. Integrované klapky tlačia pri zaistení do rámu na všetkých stranách, a preto poskytujú maximálnu ochranu proti vlámaniu. V porovnaní s bežnými oknami ponúka KF 520 až o 30 % nižšiu pohľadovú výšku rámu a krídla a tým zabezpečuje maximálny podiel skla.

AT410 perfektná kombinácia tmavého rámu čierneho madla a vonkajšieho povrchu vo vzhľade starého dreva Altholoptik
HV450 home pure 3fach 1414x1000
Internorm realizácie
Internorm realizácie
Internorm realizácie
Internorm realizácie
Internorm uzamykanie I tec Secure
Internorm rez okna KF520 otvorene kridlo

Drevo-hliníkové zdvojené okno HV450

Kompletne plošne lícujúci rám s krídlom, ako aj integrovaná ochrana pred slnkom medzi tabuľami skla spájajú HV450 do celku. Žalúzie, rolety alebo Duette® sú integrované do okna a tým aj chránené pred znečistením.

Vďaka dokonalej ochrane pred slnkom, nežiaducim pohľadom, teplom a hlukom si môžete vychutnať 4-násobnú ochranu len v jednom okne. I-Tec Tienenie funguje úplne sebestačne a ponúka aj mnoho užitočných funkcií. Komfortné ovládanie je tiež možné s I-Tec Smart Windows.

HV450 home pure 3fach 1414x1000
HV450 | Zdroj: Internorm

I-tec Secure: Maximálna bezpečnosť

Technológia uzamykania I-tec Secure zaisťuje maximálnu bezpečnosť, vypáčenie okna je takmer nemožné. Namiesto obvyklých vyčnievajúcich uzamykacích čapov Internorm používa integrované klapky, ktoré uzamykajú krídlo okna s rámom. Tento patent je bezkonkurenčný v oknárskej branži a už integrovaný v okne KF 520.

Integrované klapky tlačia pri uzamykaní na všetky strany vo vnútri rámu a ponúkajú tak maximálnu ochranu proti vlámaniu – dokonca až do bezpečnostnej triedy RC3. Uzamykacie časti kovania sa nachádzajú v ráme, čím zabezpečujú pekný, čistý vzhľad a taktiež uľahčujú čistenie a údržbu okna.

Internorm uzamykanie I tec Secure
Internorm uzamykanie I-tec Secure | Zdroj: Internorm

ECLAZ®: viac svetla, viac energie

Zvýšená tepelná izolácia, lepší prechod energie, viac denného svetla – to sú výhody nového tepelno-izolačného skla s pokovením ECLAZ® ponúkané v štandarde firmou Internorm. ECLAZ® vpustí viac denného svetla (priepustnosť svetla (LT) = 77%) a viac solárnej energie (g-hodnota = 60%) do interiéru ako iné 3-sklo s tepelno-izolačným pokovením.

Obytné priestory pôsobia na jednej strane príjemnejšie a svetlejšie a na druhej strane je zabezpečená vynikajúca tepelná izolácia, špeciálne v tmavých zimných mesiacoch, čo má rozhodujúci vplyv na komfort bývania. Modré časti svetelného spektra sa zosilnia prechodom cez sklo a tým zabezpečia až o 10% viac denného svetla.

Pri prechode energie dosahuje ECLAZ® takmer také hodnoty ako 2-sklo s tepelno-izolačným pokovením s ohľadom na prechod denného svetla. Tepelná strata je tým veľmi nízka (Ug 0,5W/m2K) a zisk solárnej energie je vysoký (g-hodnota = 60%).

Slnečné svetlo je pozoruhodné a nezabezpečuje iba svetlosť, ale skutočné slnečné žiarenie má pozitívny vplyv na naše zdravie, zvyšuje koncentráciu a produktivitu a zároveň vytvára pohodu. Umelé osvetlenie a taktiež lampy s denným svetlom nemôžu tento účinok dosiahnuť.

Internorm realizácie
Internorm realizácie | Zdroj: Internorm

Novinky v oblastí vchodových dvier

Dvere s nezvyčajným dizajnom sú veľmi obľúbené a trendy. Internorm novinkou je vonkajší povrch dvier vo vzhľade starého dreva – SD10 Altholzoptik, dostupné pre hliníkové a drevo-hliníkové vchodové dvere. Taktiež je v sortimente nový integrovaný systém odtlačku prsta, ktorý môže byť lícujúco integrovaný do kľučky alebo ozdobného prvku.

Internorm rozširuje svoju ponuku kľučiek a madiel v čiernom vyhotovení pre vchodové dvere. Taktiež pridal moderné čierne kľučky aj v sortimente okien a balkónových dverí. Nový dizajnér dvier umožňuje vytvorenie vlastného návrhu dvier s množstvom farebných a dizajnových verzií. Navrhnuté dvere je možné priamo z aplikácie odoslať najbližšiemu obchodnému partnerovi.

Internorm realizácie
Internorm realizácie | Zdroj: Internorm

Viac informácií na www.internorm-okna.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Internorm s.r.o.