Unikátny vzhľad domu a veľa svetla = správne vybraté okná

Partneri sekcie:

Okná predstavujú jeden z hlavných funkčných, ale aj dizajnových prvkov stavby. Voľbou moderných plastových okien možno jednoducho vyzdvihnúť vizuálnu podobu každého objektu, a to rodinného domu, bytového komplexu či komerčného a polyfunkčného priestoru.

Aby sa dosiahol ucelený vzhľad objektu a zároveň stavba spĺňala aj požadované energetické nároky, je nevyhnutné zvoliť si správny prienik medzi dizajnovou a funkčnou stránkou okien. Moderné plastové okná  21. storočia predstavujú dokonalú súhru tepelnoizolačných, bezpečnostných a zvukovoizolačných parametrov s minimalistickým dizajnom a dlhou životnosťou.  Tieto vlastnosti spĺňajú plastové okná značky INCON.

1. Okná INCON DESIGN predstavujú spojenie výborných tepelnoizolačných vlastností a bezúdržbovosti plastových okien a originálneho vzhľadu hliníka.
Okná INCON DESIGN predstavujú spojenie výborných tepelnoizolačných vlastností a bezúdržbovosti plastových okien a originálneho vzhľadu hliníka. | Zdroj: INCON

Okná s unikátnym vzhľadom

Hlavným znakom aktuálne navrhovaných stavieb sú elegancia a jednoduché línie. V súčasnej architektúre dominujú presvetlené interiéry a objekty, v ktorých sú jednotlivé materiály a časti navzájom harmonicky prepojené. V oblasti otvorových výplní sú na výslní subtílne okná, ktoré do interiéru prepúšťajú dostatok svetla.

INCON DESIGN má najmenšiu exteriérovú hrana na trhu, vďaka čomu je ideálne pre moderný mestský štýl. Zároveň sú tieto plastové okná skvelou voľbou pre trvalo udržateľnú výstavbu. Majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti  (Uw = od 0,69 W/m2K), a to vďaka kombinácii kvalitného rámu a zasklenia.

Predstavujú ideálne spojenie výborných tepelnoizolačných vlastností a bezúdržbovosti plastových okien a originálneho vzhľadu hliníka. Technológia použitá pri výrobe INCON DESIGN patrí v súčasnosti medzi najmodernejšie na svete.

2. Maximalizovať dostatok svetla v interiéri umožňujú veľkoformátové plastové okná. Možno s nimi vytvoriť moderný, presvetlený priestor.
Maximalizovať dostatok svetla v interiéri umožňujú veľkoformátové plastové okná. Možno s nimi vytvoriť moderný, presvetlený priestor. | Zdroj: INCON

Presvetlený interiér

Maximalizácia prirodzeného svetla v interiéri je základnou požiadavkou mnohých investorov, preto je nevyhnutné na ňu myslieť už pri realizácii návrhu stavby a zakomponovať do objektu dostatok okien. V popredí sú veľkorozmerné okná, pri ktorých je obzvlášť dôležité zohľadniť konštrukciu rámu a kovanie.

Plastové okná INCON DESIGN majú kvalitný profil, ktorý umožňuje výrobu okien do šírky až 6 metrov a výšky 2,5 metra. Prinášajú do interiéru viac denného svetla a možno s nimi vytvoriť moderný, presvetlený priestor, v ktorom bude radosť bývať alebo pracovať.

3.Plastové okná INCON dokážu vizuálne vyzdvihnúť dizajn každej stavby.
Plastové okná INCON dokážu vizuálne vyzdvihnúť dizajn každej stavby. | Zdroj: INCON

Dokonalá súhra celého objektu

Investori pri stavbe objektu inklinujú k riešeniam a materiálom, ktoré sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú jedinečnú ucelenú podobu. Jednotlivé prvky by mali spolu ladiť, podtrhovať štýl stavby a harmonizovať s  prostredím, v ktorom sa objekt nachádza.

Plastové okná INCON DESIGN s hranatými zasklievacími lištami sú na nerozoznanie od hliníkových a možno ich farebne zjednotiť s fasádou, vchodovými dverami či s inými prvkami konštrukcie, napríklad s exteriérovými žalúziami. V ponuke je pestrá škála rôznych možností laminácie, prostredníctvom ktorej možno vyzdvihnúť dizajn každej stavby.

Produkty z recyklovateľných materiálov

Plastové okná INCON DESIGN sa dajú zakomponovať do akejkoľvek architektonickej vízie, firma však popri tom kladie veľký dôraz aj na zodpovedný prístup k životnému prostrediu a ide príkladom v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov energie či nakladania s odpadom.

Mnohé z produktov sú vyrobené zo 100 % recyklovateľných materiálov a ako jediný výrobca na trhu môže deklarovať, že solárne panely na strechách výrobných hál vyprodukujú za rok približne 2x viac elektrickej energie, ako je spotreba elektriny potrebná na výrobu samotných okien.

Všetok technologický odpad (piliny a odrezky z PVC a AL profilov, z oceľových výstuží, kovania a pod.), ktorý pri výrobe vzniká, sa používa ako druhotná surovina na ďalšie spracovanie.

Viac sa dočítate na www.incon.sk

Zdroj: PR článok INCON, spol. s r.o.