Nové všestranne použiteľné okno na trhu

IMG 3608

Pri výbere nových okien vstupuje do rozhodovania niekoľko faktorov. Pri novostavbe sú kladené vysoké nároky na izolačné vlastnosti a dokonalý vzhľad. Z roka na rok sú však náročnejší aj zákazníci, ktorí renovujú. Tu sa môžu vyskytnúť niektoré obmedzenia, najmä s ohľadom na limitujúcu stavebnú hĺbku alebo snahu udržať investíciu na nižšej úrovni.

Líder slovenského trhu okien si tieto trendy už dlhšie uvedomuje a práve prichádza s novým plastovým oknom, ktoré je vynikajúcimi technickými hodnotami a svojou všestrannosťou vhodné pre obe situácie – novostavby aj renovácie.

V mnohých prípadoch sa toto nové okno stáva dokonca optimálnym riešením.
Aj preto nesie názov Slovaktual OPTIM.

Nadštandardné izolačné vlastnosti a zvýšená bezpečnosť

Duté komory rámu aj krídla sú navrhnuté najnovšími výpočtovými metódami a zaručujú vynikajúcu tepelnú izoláciu, optimálnu stabilitu profilu a vysokú nosnosť ťažkého izolačného trojskla. Stavebná hĺbka rámu je pritom len 76 mm, čo je dobrá správa aj pre renovácie.

Vysoká tesnosť voči vetru a dažďu, ale tiež proti hluku z ulice, je dosiahnutá systémom troch obvodových tesnení. Za každého počasia si tak doma zachováte tepelnú pohodu a príjemnú domácu atmosféru.
Už v základnej výbave je okno vybavené kovaním so zvýšenou bezpečnosťou, využitím ďalších prvkov je možné triedu bezpečnosti zvýšiť až na RC 2.

Esteticky príťažlivé

Množstvo variácii rámov a krídiel okna, pestrý sortiment dekoratívnych fólií a farieb hliníkových klipov môže nerozhodným komplikovať výber, nároční zákazníci ale budú nadšení. Možností, ako si okno prispôsobiť svojím vlastným individuálnym predstavám je naozaj dosť.

Pri plastových oknách používa Slovaktual známe označenia HL (hranaté krídlo), CL (rovné krídlo) alebo OL (oblé krídlo). Špeciálne v prípade okna OPTIM pribudlo nové označenie FL, pod ktorým si môžete predstaviť plastové okno s hliníkovým klipom a jedinečným plast-hliníkovým krídlom.

Slovaktual OPTIM FL s hliníkovým klipom a plast hliníkovým krídlom
Slovaktual OPTIM FL s hliníkovým klipom a plast hliníkovým krídlom |

Vďaka tomuto riešeniu zvonku nerozoznáte, či ide o plastové alebo hliníkové okno.
Ďalším zaujímavým prvkom, ktorým sa od ostatných okien laminované okná OPTIM odlišujú, je „neviditeľný“ zvar v rohoch okna. Vďaka technológii V-Perfect sa podarilo dosiahnuť esteticky perfektné laminované okná.

tandardný zvar
Štandardný zvar |

Dizajnový zvar V Perfect
Dizajnový zvar V Perfect | 

OPTIM zaujme aj atraktívnou cenou

Na jednej strane dosahuje nové plastové okno Slovaktual OPTIM tak vysoké hodnoty tepelnej izolácie, že sa veľmi tesne približuje k parametrom okna Slovaktual PASIV, ktoré je určené pre energeticky hospodárne novostavby s takmer nulovou potrebou energie. Cenou má však OPTIM podstatne bližšie k oknám Slovaktual STANDARD.

Táto novinka preto rozhodne stojí za zváženie, či v plastovom vyhotovení alebo plast-hliníkovej verzii.
Technické parametre, ukážky vyhotovenia a porovnanie s ostatnými oknami nájdete priamo na stránke výrobcu.

ZDROJ: PR článok spoločnosti SLOVAKTUAL s.r.o.

Komentáre