Partneri sekcie:
  • OSMA
  • STAVMATSTAVEBNINY

Exteriérové žalúzie typu Prominent s lamelou S-90, S-75, Z-90 a C-80

exterierove zaluzie typu prominent s lamelou s 90 s 75 z 90 a c 80

Cieľom spoločnosti K-system® je dodávať na trh kvalitné výrobky, ktoré zvyšujú kvalitu nášho života. Takými sú jednoznačne exteriérové žalúzie typu Prominent s lamelou S-90, S-75, Z-90 a C-80.

Vonkajšie žalúzie sú tak rozmanité ako architektúra budov, kde sa používajú. Možno ich nielen vyťahovať a sťahovať, ale aj nastaviť v požadovanej pozícii, čo zaručuje optimálne osvetlenie alebo naopak zatienenie priestoru. Sú použiteľné nielen pre rodinné domy ale aj školy, nemocnice, výrobné závody.

Najmä z dôvodu klimatických zmien a zvyšujúcich sa nákladov na energie sú exteriérové žalúzie v súčasnosti najobľúbenejším druhom tieniacej techniky. Majú vplyv na energetickú bilanciu budovy, ochranu súkromia a zabezpečujú predčasnému znehodnoteniu interiérového zariadenia. Vzhľadom na široké prevedenie dizajnu lamiel a farieb a taktiež možnosť výroby atypických prevedení už nie sú iba tieniacim ale aj architektonickým prvkom fasády.

Prominent Z-90

–    optimálny pomer cena, funkčnosť
–    výborný stupeň zatienenia
–    vysoká odolnosť voči vetru
–    odhlučnené

Prominent S-90, S-75
–    dizajnová oblá lamela vhodná pre kombináciu s exteriérovými roletami alebo bránami
–    výborný stupeň zatienenia
–    lamela S-75 sa vyznačuje najvyššou odolnosťou voči vetru
–    odhlučnené

Prominent C-80
–    dobrý stupeň zatienenia
–    možnosť preklápania lamiel na obe strany
–    možnosť výberu vedenia lamiel – lankom alebo bočnými lištami
–    cenovo výhodný variant

Výhodou exteriérových horizontálnych žalúzií je bezpochyby zamedzenie nežiaducemu prehrievaniu interiéru a možnosť plynulej regulácie svetla v interiéri. Vonkajšia žalúzia namontovaná na veľkú fasádu ako izolátor vplýva na správne rozloženie teploty v miestnosti. Medzi plochou lamely a oknom sa vytvára termický most a spomaľuje sa výmena tepla. Vďaka tomu pri vonkajšej teplote 35°C je možné znížiť teplotu budovy o 8-9°C a počas zimného obdobia pri stiahnutej žalúzii ušetríte náklady na vykurovanie. V prípade, že sú žalúzie napojené na inteligentnú elektroinštaláciu, dokážu simulovať Vašu prítomnosť a odradiť neželaného návštevníka od svojho úmyslu, čím je možné do istej miery pripísať exteriérovým žalúziám aj bezpečnostnú funkciu. Novinkou je možnosť dodávky termoizolačného expandovaného polystyrénu s hliníkovým vedením pre zaomietaciu vodiacu lištu pre zateplenie bočného ostenia okenného otvoru.

Od augusta 2012 sa nachádza v ponuke spoločnosti K-system aj novinka – žalúzie s rebríčkom Hagofix® . Hlavnou výhodou tohto systému je užší zväzok lamiel. Aj keď kvalita štandardného rebríčka s kovovým očkom išla za ostatné roky v pred, predsa len pri žalúzii Prominent S-75 dosiahli výsledky merania výšky zväzku prekvapivé rozdiely v prospech rebríčku Hagofix®. Pri žalúzii na výšku 1,8 m bola výška zväzku s rebríčkom Hagofix® nižšia až o 2,5 cm, čo pri stavbách, kde sa ráta každý mm je výrazný faktor.

Slovenské žalúzie značky Prominent majú vďaka širokému portfóliu ovládaní a príslušenstva svoje osobitné postavenie na trhu. Zákazník má možnosť výberu nielen na internetových stránkach spoločnosti ale taktiež v poradenských centrách tzv. Štúdiách tieniacej techniky v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach a Žiari nad Hronom.

Zdroj: PR článok spoločnosti K-system, spol.s.r.o.
–>–>