Príroda v interiéri aj vďaka oknám

image 91435 25 v1

Hrejivosť dreva dokáže umocniť zážitok z akéhokoľvek interiéru, či už ide o novostavbu alebo o starší objekt. Túžba po prírodných materiáloch zvyčajne vedie k výberu drevených a drevohliníkových okien. Aké sú ich výhody a nevýhody?

Prinášame vám krátky súhrn plusov a mínusov drevených a drevohliníkových okien.

Drevo – príroda z vonkajšej aj vnútornej strany
Výhodou dreva je jeho estetická stránka a prírodný vzhľad. Vďaka neustálemu vývoju technológií dochádza k zlepšeniu jeho mechanických a tepelnoizolačných vlastností.
Negatívom je nižšia odolnosť proti vplyvom počasia. Tú možno posilniť práve pravidelnou údržbou.

Tip:
Mirador okrem iného vyrába aj momentálne najhrubšie drevené okno na Slovensku, ktoré je určené pre veľmi náročných zákazníkov v otázke šetrenia energií. Ide o profil Mirador 923.

Drevohliník – odolný hliník dopĺňa hrejivé drevo
Výhodou drevohliníkového profilu je jeho odolnosť a stabilita. Navyše si nevyžaduje takmer žiadnu údržbu z vonkajšej strany. Vo vnútri vďaka drevu vytvára príjemnú atmosféru. Tieto profily majú výborné konštrukčné vlastnosti a možno ich vyrobiť vo veľkých rozmeroch.

Tip:
V sortimente spoločnosti Mirador sa nachádza aj profil Mirador Alu 923 Mini. Tento profil má veľkú dizajnovú výhodu – z exteriérovej strany je viditeľný len okenný rám, pretože okenné krídlo je úplne skryté. Okno tak pôsobí neotváravo, čo môže zmiasť napríklad zlodejov.

www.mirador.eu