Kompozitné dosky Terafest sa stále častejšie uplatňujú aj ako dekorácie

Bezúdržbové lamely z materiálu WoodPlastic® novo dominujú časti vstupných priestorov bratislavského veľkoobchodu CUREL. Atraktívne trelážové podlubie je vytvorené z kompozitných dosiek od českého výrobcu, spoločnosti WPC - Woodplastic.

Investor si pre svoj projekt vybral bezúdržbové dosky z kompozitu dreva a polyethylénu HDPE v odtieni Cedar. Realizácie zákazky sa precízne zhostil bratislavský partner výrobca, firma Unia Bau.

Každá z lamiel v dĺžke 2 700 mm je uchytená na konštrukcii, ktorej jednotlivé nosiče majú rozmer 50 x 50 mm. Zámerom zvoleného riešenia bolo vytvoriť efekt trelážneho podlubia, ktorého prednosťou bude popri príjemnom dizajne aj minimálna potreba údržby a dlhá životnosť materiálu.

Zdroj: Kompozitné dosky Terafest, výrobca WPC – WoodPlastic.

Dosky od spoločnosti WPC – Woodplastic sa najčastejšie využívajú k budovaniu terás, plotov či obkladov stien. Architekti ich vďaka ich vlastnostiam hojne využívajú nielen ako čisto funkčný stavebný prvok, ale aj vzhľadom k ich dekoratívnemu potenciálu.

Popri terasách, balkónov či strechách sa s nimi môžeme stále častejšie stretnúť aj v prípade ďalších priestorov rodinných domov, komerčných objektov alebo na verejných miestach veľkých miest. www.woodplastic.sk