Forest Plus Inox 1

Táto terasa k rodinnému domu jednoducho patrí

Maximálna jednoduchosť, čisté línie a decentné farby. Moderná rodinná novostavba neďaleko Zlína zaujme na prvý pohľad úspešným prepojením obytnej časti s exteriérom. Podstatnou mierou k nemu prispel aj originálny návrh viacúrovňovej kompozitnej terasy vypracovaný majiteľom a výber správnych dosiek.

Ešte prednedávnom sa na okraji Mysločovic nachádzala jedna zaujímavá, ale nevyužitá stavebná parcela. O tom, že tam bude stáť rodinný dom, sa nepochybovalo, všímavých susedov mohlo snáď len máličko znervózňovať, aký. Dopadlo to výborne.

Zásadný podiel na tom má samotný investor, profesiou stavbár. Vďaka tomu bola už od samotného počiatku venovaná pozornosť každému detailu, vrátane prepojenia obytnej časti domu s bezprostredným okolím za pomoci členitej terasy z kompozitného materiálu WoodPlastic®.

Forest Plus Inox 2
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest. | Zdroj: WPC – WoodPlastic

Ideálna terasa by mala ladiť s domom a jeho okolím

Čiastočne zastrešená terasa s celkovou plochou 119 m² predstavuje dominantný prvok exteriéru domu a ako svojim poňatím, tak aj farebným prevedením, zásadným spôsobom prispieva k príjemného dojmu z celého priestoru.

Pri výbere dosiek využili majitelia možnosť navštíviť showroom výrobcu, českej spoločnosti WPC – Woodplastic, v Nebovidech u Brna. Pritom si ujasnili možnosti, zoznámili sa s ponukou a so špecialistami na terasy z kompozitného dreva predbežne prebrali aj špecifiká svojho projektu.

Forest Plus Inox 3
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest. | Zdroj: WPC – WoodPlastic

„Opakované konzultácie boli podrobné, vždy veľmi konštruktívne a vecné. Klient pristupoval k výberu naozaj starostlivo, išlo mu o detaily – aby sa v drážkach medzi doskami prípadne nezachytili nečistoty, ako čo najlepšie navrhnúť a nainštalovať schody tak, aby boli pohodlné na nášľap a súčasne aj na sedenie, alebo ako ideálne vyriešiť kryt bazéna,“ popisuje svoju skúsenosť Vlastimil Kopecký, technik spoločnosti Art Bazény, ktorá ako certifikovaný partner výrobcu terasu vo finále nainštalovala.

Forest Plus Inox 4
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest. | Zdroj: WPC – WoodPlastic

Majiteľ nehnuteľnosti sa nakoniec rozhodol pre dosky Forest Plus s nepravidelným žíhaním, v modernom odtieni Inox. Hoci pôvodne sa pohrával s myšlienkou siahnuť po atraktívnych tmavých doskách farby ebenového dreva, ukázalo sa, že práve oceľová šeď najlepšie ladí s nevtieravou fasádou domu s veľkými presklenými plochami, s lamelovou pergolou, s priezračnou bazénovou modrou, sýtou zeleňou vysádzanej flóry a v neposlednom rade i preferovaným mobiliárom.

Tá istá doska bola použitá aj na unikátny pojazdný kryt bazénu. Výsledok pôsobí kompaktne a prirodzene. Táto terasa k rodinnému domu jednoducho patrí.

Forest Plus Inox 5
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest. | Zdroj: WPC – WoodPlastic

O kvalite terasy rozhoduje materiál dosiek a správna inštalácia

Plnoprofilové a plne prefarbené kompozitné dosky Forest Plus vyrába spoločnosť WPC – Woodplastic vo svojej továrni v stredočeských Bukovanoch. Embosovaný povrch s výrazným prírodným vzorom v kombinácii s nepravidelným pigmentovaním umocňuje kresbu dreva, prispieva k bezpečnejšiemu pohybu na terase a pomáha potlačiť prípadné nečistoty na jej celkovom vzhľade.

Každá z dosiek, ktorá opúšťa brány závodu, pritom disponuje rodným listom, ktorý ručí za kvalitu produktu a garantuje ako kvalitu samotného materiálu, tak i použitia špičkovej výrobnej technológie Strandex.

Patentovaný materiál WoodPlastic® obsahuje vybranú drevitú múčku z obnoviteľných zdrojov obohatenú o panenský polyetylén PE-HD, ktorý je zdravotne nezávadný a 100% recyklovateľný. Vďaka svojmu zloženiu a spôsobu výroby sú tak plne funkčné dosky príjemné na dotyk a majú vysoko reprezentatívny dizajn.

Forest Plus Inox 6
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest. | Zdroj: WPC – WoodPlastic

Český výrobca poskytuje na svoje dosky záruku až 25 rokov na hnilobu a pôsobenie drevokazných húb s tým, že terasy dlhodobo odolajú i vysokej záťaži, UV žiareniu, nepriazni klímy, prachu, bazénovej chémii alebo slanej vode. To všetko pri minimálnej potrebe údržby.

Spoločnosť  WPC – WoodPlastic patrí k popredným európskym výrobcom a dodávateľom terás, plotov, obkladov stien a tieniacich a dekoratívnych lamiel z kompozitného dreva. Jej výrobky využívajú desaťtisíce rodín, firiem, inštitúcií, ale aj miest vo viac ako 30 krajín sveta.

Vďaka ponuke kvalitných dosiek v dobre zásobených skladoch, rozsiahlej sieti certifikovaných spolupracovníkov v Českej republike aj na Slovensku a schopnosti pružne reagovať na každú zákazku, vrátane tých atypických, dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších zákazníkov. Tak, ako sa to počas jediného týždňa podarilo v moravských Mysločoviciach.

Ďalšie informácie o produktoch spoločnosti WPC – Woodplastic, inšpiratívne fotografie a praktické odporúčania nájdete na www.woodplastic.sk.

Zdroj: PR článok Woodplastic Slovakia s.r.o.