Novú promenádu na ostrove v Karibiku tvoria tisíce českých dosiek Terafest®

Na karibskom ostrove Curacao je vybudovaná nová bezmála päťkilometrová promenáda z kompozitných dosiek Terafest® od českej spoločnosti WPC – Woodplastic, ktorá pretína chránenú prírodnú oblasť.

Mangrove Park je srdcom ostrova Curacao a určujúcim prvkom pre jeho ekosystém. Zároveň ide o atraktívnu oblasť ponúkajúcu návštevníkom možnosť zoznámiť sa s pôvodným prostredím ostrova a s jeho schopnosťou poskytovať prirodzenú ochranu tamojšej faune aj flóre.

Vo chvíli, keď bolo rozhodnuté o sprístupnení citlivej lokality verejnosti, vznikli pochybnosti, či vôbec možno nájsť materiál, ktorý by dokázal byť dlhodobo odolný voči náročnej klíme a zároveň by bol ekologický a dostatočne atraktívny.

Zdroj: WPC – Woodplastic

Taliansky partner českej spoločnosti WPC – Woodplastic ponúkol kompozitné dosky Terafest®, ktoré sa už úspešne osvedčili na komplikovaných stavbách v Nigérii, Hong Kongu alebo v Dubaji. Na ostrove v Karibiku boli použité široké dosky Max opatrené povrchom Forest vo farebnom odtieni Teak.

„Mangrove park je unikátna lokalita pod ochranou UNESCO, preto bolo pre novú promenádu nevyhnutné vybrať zdravotne nezávadný a ekologický materiál,“ upozorňuje Jana Sosa Arias, marketingová manažérka WPC – Woodplastic.

Zdroj: WPC – Woodplastic

Z jej ďalších slov vyplýva, že ekológia je jednou z kľúčových tém výrobcu dosiek Terafest®. „Naše terasové dosky sú recyklovateľným produktom, kvôli ktorému sa zbytočne nevyrúbe jediný strom. Používame výhradne odrezky z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom.“

Spoločnosť WPC – Woodplastic vyrobí vo svojom závode v stredočeských Bukovanoch takmer 6 km plnoprofilových dosiek denne. Jej výrobky si obľúbilo viac ako 10 000 zákazníkov v takmer 40 krajinách sveta.

ZDROJ: WPC – WOODPLASTIC a.s.