Partneri sekcie:

Polymérový dilatačný mostný záver od mageby

titulny obrazok

Spoločnosť mageba, popredný dodávateľ konštrukčných ložísk, mostných záverov a iných vysokokvalitných výrobkov a služieb pre oblasť dopravy a stavebného odvetvia chce predstaviť jeden zo svojich výnimočných produktov, obzvlášť vhodných pre rekonštrukcie.

Ide o mostný záver, ktorý je v oblasti infraštruktúry na Slovensku novinkou. Spoločnosť mageba je hrdá, že o výnimočných vlastnostiach tohoto produktu bude môcť svojich zákazníkov presvedčiť už tento rok, kedy budú zabudované prvé referenčné kusy mostného záveru TENSA-CRETE.

mageba TENSA-CRETE dilatačné závery sú určené pre pohyby do 80 mm v prípade typu RE alebo 100 mm v prípade typu RE-LS. Dilatačné závery typu RE-LS majú na svojom povrchu takzvané „sínusové platne“, ktoré umožňujú zvýšený pohyb a tiež znižujú hluk z prechádzajúcej premávky až o 80%.

TENSA CRETE RE LS

Krajné profily mostného záveru TENSA-CRETE sú ukotvené v ROBO-FLEX, rýchlo tuhnúcom a vodotesnom polymérnom betóne, ktorý je vyhradeným produktom firmy mageba. Polymér-betón ROBO®FLEX, sa aplikuje priamo na stavbe a vytvorí dokonalé napojenie na povrch vozovky.

Vďaka jeho vynikajúcim vlastnostiam sa v ňom netvoria žiadne dutiny a nie je potrebné ďalšie zhutňovanie. ROBO®FLEX dosiahne požadovanú pevnosť pre prevádzkové zaťaženie do 4-6 hodín od aplikácie. (v závislosti od teploty). Teplota povrchu pre vhodnú inštaláciu musí byť medzi 8 ° C a 30 ° C.

Kľúčovou výhodou tohoto typu mostného záveru je jeho rýchla a nákladovo efektívna inštalácia, ktorá vyplýva z jeho ukotvenia k povrchu vozovky, a teda nevyžaduje žiadne vytvorenie káps pre spodnú nosnú konštrukciu. Vďaka veľmi krátkej dobe vytvrdnutia polymér-betónu je už možné povoliť dopravu v priebehu niekoľkých hodín od inštalácie mostného záveru.

Sú ideálnou náhradou kobercových a bitúmenových mostných záverov, rovnako tak pri sanačných projektoch. Sú 100% vodotesné, a to aj vďaka osvedčenému mageba tesniacemu profilu, ktorého vlastnosti sa neustále optimalizujú.

Mageba neustále sleduje dynamickú stratégiu rastu a na slovenský trh prináša cenovo efektívne a svetovo aplikované riešenia. Jej ambíciou je podieľať sa aj na tých najnáročnejších projektoch a svojim zákazníkom dlhodobo garantovať plnenie svojich záväzkov.

Viac o sa o výnimočných vlastnostiach tohto produktu môžete dozvedieť na oficiálnych stránkach firmy mageba. https://www.mageba-group.com/global/en/1026/Industry/Expansion-joints/TENSA-CRETE-RE-LS/Detail.htm.

Priečny rez mostného záveru Tensa Crete.
Priečny rez mostného záveru Tensa Crete. |
KategórieMosty