potrubie z plastu osma ht system plus pp
Galéria(6)

Potrubie z plastu OSMA – HT-Systém PLUS (PP)

Značka OSMA je na českom a slovenskom trhu viac ako 19 rokov a za ten čas sa stala synonymom nielen kvality, ale aj dokonalého prepojenia výroby, kontroly kvality, obchodného a poradenského servisu. Veľký dôraz sa tiež kladie na šetrný prístup k prírode – dokonalá tesnosť prepojených prvkov kanalizačných systémov OSMA je samozrejmosťou. Jedným z prvkov, ktorý sa na tom podieľa, je spoľahlivý odpadový systém HT-Systém PLUS (PP)® od spoločnosti Gebr. Ostendorf – OSMA zpracování plastů, s. r. o. 

potrubie z plastu osma ht system plus pp 6666 big image
htre big image
htmm big image
htep big image
htea67 big image
htea45 big image
Odpadové rúrky a tvarovky HT-Systém PLUS (PP)® sú špičkovým výrobkom s vysokými úžitkovými vlastnosťami. Pri ich navrhovaní sa vychádzalo z požiadaviek súčasnej architektúry a stavebníctva s ohľadom na vysoké mechanické, hygienické a najmä ekologické požiadavky. Surovinou na výrobu odpadových rúrok a tvaroviek je polypropylén (PP). Polypropylén vyniká veľmi dobrou chemickou a mechanickou odolnosťou. Vďaka veľmi nízkej hustote materiálu sú všetky prvky veľmi ľahké. Mimoriadne zaujímavá a skvelo využiteľná je aj odolnosť materiálu proti prerazeniu, ktorú si zachováva aj pri teplotách až do –35 °C.

Všetky tieto vlastnosti doslova predurčujú polypropylén na využitie na výrobu potrubí. Je to materiál s vysokou húževnatosťou, dlhodobou teplotnou (100 °C) a chemickou odolnosťou (pH 2 – pH 12), vďaka čomu má potrubie mimoriadne dlhú životnosť až 100 rokov. Pružné rúrky a ich spoje zaručia odolnosť proti prasknutiu, napríklad pri pohyboch a sadaní pôdy, čo sa prejavuje dlhou životnosťou potrubia aj v náročnejšom teréne.

Výrobný postup zaručuje dokonale hladký vnútorný aj vonkajší povrch rúrok a tvaroviek. Ten spolu s precízne navrhnutým tvarom hrdlového spoja zaručuje vynikajúce hydraulické vlastnosti potrubia. Trenie vytvára maximálne priaznivé podmienky na prúdenie vody a hladkosť vnútorných plôch zabraňuje vzniku usadenín.

Hrdlový spoj utesnený viacnásobným tesniacim elementom zaisťujúce nielen dokonalú tesnosť, ale aj dlhodobú pružnosť spoja. Ľahké spájanie pomocou násuvných hrdiel, utesňovaných elastomérovým krúžkom, urýchľuje na rozdiel od lepených či zváraných systémov inak zložitú montáž. Zároveň zaručuje okamžitú a dokonalú tesnosť spojov, takže tlakovú skúšku možno vykonať bezprostredne po ukončení montáže.

Menšia hmotnosť aj pri väčších stavebných dĺžkach umožňuje ľahké a rýchle uloženie, spracovanie a bezproblémovú prepravu, čo sa prejavuje znížením nákladov na ukladanie a dopravu. Rýchle, ľahké a nákladovo výhodné technológie spojovania, ku ktorým patrí napríklad zasunutie do seba alebo zlepenie, eliminujú nevyhnutnosť inštalácie ťažkého zariadenia na stavenisku.

Technológie spojovania sú trvale spoľahlivé, takže minimalizujú riziko nákladných opráv spojov. Vďaka typickému zafarbeniu možno jednotlivé typy plastov ľahko a spoľahlivo rozlíšiť.

www.kanalizacezplastu.cz

–>–>