Partneri sekcie:

Je to potvrdené. Zvyšné úseky D4 a R7 odovzdá zhotoviteľ v nedeľu

D4R7
Zdroj: Facebook / D4R7

Spoločnosť D4R7 Construction oznámila, že z technického hľadiska už dokončila ďalšie nové úseky diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Spoločnosť D4R7 Construction z technického hľadiska už dokončila ďalšie nové úseky diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 a v nedeľu 26. septembra ich oficiálne odovzdá do užívania vodičom. Hlavný zhotoviteľ úsekov D4 a R7 v Bratislave a okolí v rámci PPP projektu o tom informoval v stredu s tým, že doprava v hlavnom meste dosiahne veľký míľnik.

Diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 budú mať celkovú dĺžku viac ako 59 kilometrov, vrátane 14 križovatiek a 122 mostných konštrukcií. Ako oznámil zhotoviteľ, najnovšie otvára úsek D4 od križovatky Bratislava – Jarovce až po križovatku Bratislava – Juh (kedysi známa ako Ketelec).

Táto časť projektu zahŕňa aj nový Lužný most cez Dunaj, ktorý je súčasťou tzv. dunajského súmostia dlhého tri kilometre. Zároveň bude otvorená aj zvyšná časť R7 v úseku Bratislava, Nivy – Bratislava, Juh, ktorá dovedie obyvateľov južných obcí až priamo do hlavného mesta. Na otvorenie ešte čaká krátka časť D4 v okolí Ivanky pri Dunaji.

Aj po dokončení úsekov D4 a R7 nebude stále k dispozícii prepojenie medzi diaľnicami D1 a D4. To mal zabezpečiť štát pôvodne do konca januára 2019, ale svoj záväzok doteraz nesplnil. Vodiči si tak na prepojenie oboch diaľnic budú musieť počkať podľa odhadov niekoľko rokov, pretože Národná diaľničná spoločnosť iba nedávno začala verejné obstarávanie na rozšírenie D1 pri Bratislave, vrátane jej napojenia na D4. Predpokladaná lehota výstavby je tri a pol roka.

SITA
KategórieDiaľnice