Akustický a pritom odolný obklad v Športovom centre Řepy

Stavby športovísk sú z hľadiska priestorovej akustiky typické veľkým obstavaným priestorom a často aj nerovnomerne rozloženou pohltivosťou zvuku.

Tieto objekty majú svoje technické špecifiká, a to nielen z hľadiska požiarnej odolnosti, ale aj z pohľadu akustiky. Steny a strop sú tak vhodné vnútorné povrchy, kde možno umiestniť obklady pohlcujúce zvuk.

V porovnaní s inými akustickými obkladovými materiálmi je pri použití cementotrieskovej dosky CETRIS® AKUSTIC zaistená odolnosť proti vlhkosti a zároveň i trieda reakcie na oheň (A2s1,d0). Tieto parametre predurčujú použitie tohto nového typu dosky CETRIS® predovšetkým do športových zariadení, do priestorov s premenlivou teplotou a vlhkosťou i do objektov s ďalšími špecifickými požiadavkami.

Zdroj: CIDEM Hranice

Opláštenie interiéru možno realizovať zo „surovej“ perforovanej dosky CETRIS® AKUSTIC. Vo vyhotovení bez povrchovej úpravy boli dosky CETRIS® AKUSTIC hr. 16 mm typ B použité na vnútorné opláštenie Športového centra Řepy (autor projektu studio h.arch, realizácia Geosan Group). Opláštenie je doplnené základnými doskami CETRIS® BASIC.

Viacúčelová športová hala s kapacitou tribún 400 osôb je určená na športové zápasy a tréningy športových klubov, ale slúžia aj ako športoviská pre verejnosť a na organizovanie kultúrnych akcií.

Použitím akustických cementotrieskových dosiek CETRIS® AKUSTIC do systémov obkladov stien a podhľadov (pod stropné alebo strešné konštrukcie) vznikol esteticky zaujímavý, ale i funkčný obklad zlepšujúci priestorovú akustiku.