Projekt nájomného bývania Lesopark Žilina so 120 bytmi.

Projekt Lesopark Žilina bude nájomný, Kooperativa obsadí byty pred kolaudáciou

Výstavba rezidenčného komplexu v krajskom meste na severe Slovenska sa začne v roku 2023 a skončí do záveru roka 2024.

Dva obytné domy (54 a 66 bytov) majú mať ustúpené podlažie a zelenú strechu s jedno až trojizbovými bytmi na prenájom. Stavba komplexu je naplánovaná za obchodným centrom Dubeň, v blízkosti mestského lesoparku aj Žilinskej univerzity. Na jeseň pokračujú prípravné práce prekládkou elektrického vedenia, stavbou prípojky, trafostanice a rozvodov.

Zámerom poisťovne Kooperativa, člena rakúskej Vienna Insurance Group, je dlhodobý prenájom bytov v strednom až vyššom štandarde. V oboch budovách bude najviac dvojizbových bytov, v jednej budú dva komerčné priestory s prenajímateľnou plochou spolu 152 m2.

Byty prenajíma v Košiciach aj v Trnave

Byty v Žiline ponúkne trhu a obsadí tesne pred kolaudáciu. „V prípravnej fáze projektu počítame s aktuálnymi podmienkami na trhu a s ich odhadovaným vývojom. Reálne však nebudeme stanovovať výšku nájomného skôr ako šesť mesiacov pred ukončením výstavby,“ uviedla pre ASB hovorkyňa poisťovne Silvia Nosková Ilášová. K službách v komerčných priestoroch povedala, že sú v procese plánovania, poisťovňa chce však poskytnúť nadštandardné riešenia.

Poisťovňa dala v roku 2020 do užívania 60 nájomných bytov v Košiciach. Poisťovňa pre TREND v máji 2021 uviedla, že nájomný bytový dom v Trnave vrátane maloobchodných priestorov dokončujú v spolupráci s developerom Lucron, ktorý informoval v marci tohto roka, že Kooperativa odkúpila od neho 51 nájomných bytov v projekte Arboria Apartments v Trnave.

22 06 za 2xbd vizu cam025 pp 1
22 06 za 2xbd vizu cam025 pp 1 |

Prerokovanie zmlúv s investičnými partnermi má byť predbežne v novembri

Kooperativa, ktorá je členom Vienna Insurance Group, patrí medzi investičných partnerov  v programe štátom podporovaného nájomného bývania spolu s fínskym stavebný koncern YIT, švédskou skupinou Heimstaden a rakúskou spoločnosťou BWSG.

Kancelária podpredsedu vlády Štefana Holého informovala ASB, že registruje záujem ďalších potencionálnych investičných partnerov zo zahraničia, ktorých mená zatiaľ nemôže konkretizovať, pretože rokovania sú iba v počiatočnom štádiu.

„Predpokladáme, že samotné prerokovanie investičných zmlúv vládou SR sa udeje v druhej polovici novembra vzhľadom na požiadavku vlády SR o ex-ante, kontrolu zmlúv Štatistickým úradom SR,“  uzavrel úrad.

Rezidenčný projekt Lesopark Žilina

Investor: Kooperativa
Počet bytov: 120
Počet parkovacích miest: 149 garážových miest
Realizácia: 2023 – 2024

MV, © SITA Slovenská tlačová agentúra