ASB koláž
Galéria(33)

Práce na Metropolise úspešne pokračujú. Bývať sa tu bude už na budúci rok, developer ukázal vzorové byty

Nebude najväčší, ani najrozľahlejší, no aj tak ho v downtowne neprehliadnete. A to nielen pre jeho polohu na rohu Bottovej a Chalupkovej ulice, ale aj pre svoj extravagantný vzhľad. V ničom však nemá zaostať ani kvalita bývania, ktorej vysokú úroveň avizuje developer projektu Metropolis.

Už viac ako štvrť roka je ikonické „M“ plnohodnotnou súčasťou panorámy bratislavského downtownu. V lete sa dokončila hrubá stavba, ktorá, do nedávna ešte výnimočne nezastavanej lokality, priniesla dve veže so 16 a 18 podlažiami s výškou 63 metrov.

Vizualizácie vzorových bytov nájdete tu: 

Vzorový pánsky byt (predsieň).
Vzorový pánsky byt (pracovňa).
Vzorový pánsky byt (pracovňa).
Vzorový pánsky byt (predsieň).
Vzorový pánsky byt (predsieň).
Vzorový pánsky byt (spálňa).
Vzorový pánsky byt (spálňa).
Vzorový pánsky byt.

„Tomuto miestu sme od začiatku verili. Vedeli sme, že downtown bude prestížna štvrť, ktorá si zaslúži kozmopolitnú architektúru 21. Storočia,“ priblížil architekt Juraj Sonlajtner z pražského štúdia City Work Architects, ktoré stojí za dizajnom Metropolisu.

Pracovný ruch na stavenisku jednej z dominánt bratislavského downtownu stále neutícha. „Objekt už má všetky okná aj hotovú hydroizoláciu. Sme tak plne pripravení na zimu,“ spokojne konštatoval developer, ktorý sľubuje, že budúcoročné Vianoce už môžu majitelia oslavovať v nových, moderných bytoch.

Nebude najväčší, ani najrozľahlejší. Pozornosť si získa svojim charakteristickým vzhľadom.
Nebude najväčší, ani najrozľahlejší. Pozornosť si získa svojim charakteristickým vzhľadom. | Zdroj: Mint Investments

Kolaudácia je naplánovaná na koniec júla 2024. Vtedy sa zavŕši viac ako desaťročný proces od spustenia celého projektu. Na jeho konci nájdu majitelia bytové jednotky vo vyššom štandarde s niekoľkými vychytávkami.

Developer neskrýva spokojnosť najmä s aplikovaným systémom stropného kúrenia a chladenia, ktoré sa nachádza v každom byte či osobitne nastaviteľnou rekuperáciou vzduchu. Za jeden z najväčších tromfov Metropolisu určite môžeme označiť aj predzáhradky či semiprivátnu záhradu.

Vizualizácia zelených terás, o ktoré sa budú starať horolezci.
Vizualizácia zelených terás, o ktoré sa budú starať horolezci. | Zdroj: Mint Investments

Z celkového počtu 292 jednotiek je už viac ako 65 % predaných, pričom do polroka od dokončenia projektu by malo svojho majiteľa mať viac ako 95 % bytov. Nájsť tu domov však nemusí byť až také jednoduché a to nie len pre vyššiu cenovku. Developer verí, že vytvoril adresu, kde sa bývanie bude dediť z generácie na generáciu.

„V rámci Bratislavy ide o jednu z najprestížnejších lokalít, ktorú čaká ešte ďalší rozvoj a to priťahuje najmä aktívnych ľudí, ktorí si chcú užívať výhody centra hlavného mesta,“ dodal Filip Žoldák z RK HERRYS, ktorá má Metropolis v ponuke exkluzívne.

Výhľad na Nivy Tower.
Výhľad na Nivy Tower. | Zdroj: ASB

Jeho tvrdenia potvrdzuje aj ten fakt, že v Metropolise si zatiaľ byty kupujú vo veľkej miere Slováci. Niektorí  žijú v zahraničí, no chcú mať nehnuteľnosť v domovskej krajine. Zahraničných majiteľov tu zatiaľ veľa nie je.

Netradičný koncept zvolil developer aj pri formovaní obchodného parteru. Ten budú tvoriť mezonetové priestory. Na prvých dvoch podlažiach vzniknú retailové priestory lemujúce výraznú kolonádu. Obyvatelia tak získajú priamo pod oknami služby a občiansku vybavenosť.

Vizualizácia zelených terás, o ktoré sa budú starať horolezci.
Metropolis retail
Nebude najväčší, ani najrozľahlejší. Pozornosť si získa svojim charakteristickým vzhľadom.
Metropolis
Metropolis.
Metropolis.
Výhľad na Nivy Tower.
Výhľad na Sky Park.

Metropolis, Bratislava – Staré Mesto

Architekt: City Work Architects, Juraj Sonlajtner
Developer: Mint Investments
Stav: v realizácii
Segment: Bývanie
Počet bytov: 292
Dokončenie: 07/2024