Výstavba rezidenčnej budovy Metropolisu v Bratilave, apráíl 2023.

Výstavba Metropolisu je v plnom prúde. Projekt ide do finále hrubej stavby

Rezidenčný projekt od českého developera Mint Investments postupne rastie na rohu ulíc Bottova a Chalupkova v polyfunkčnom bratislavskom centre s výškovými budovami. Práce sa začali v máji 2021.

Čoskoro dosiahnu obe veže, ktorá vytvoria spolu tvar písmena „M“, svoju maximálnu výšku 63 metrov. „Paralelne prebieha inštalácia okien a fasády na nižších podlažiach. V interiéroch sa začalo s realizovaním poterov a omietok,“ informovala ASB projektová manažérka Zuzana Nosáľová z realitnej kancelárie Herrys, ktorá je predajcom projektu.

Do polovice roka 2023 je naplánované dokončenie hrubej stavby a pokračovanie v montáži fasád a okien, v realizácii poterov, omietok a vnútorných rozvodov technického zariadenia budov. Rovnako sa začnú realizovať aj prípojky objektu. V súvislosti s predajom bytových jednotiek Nosáľová konštatovala, že aktuálne je predaných už takmer 65% bytov.

„Evidujeme zvýšený záujem o veľkometrážne terasové byty s výhľadom, ktoré si kupujú klienti pre potreby vlastného bývania, pričom rozhodujúcim faktorom sú lokalita a vysoký technologický štandard budovy vrátane prémiového interiérového štandardu,“ priblížila záujem kupujúcich. Projekt okrem bytov a obchodných priestorov (1343 m2) ponúka aj semi-privátny park s 3914 m2, tak vo veľkej miere priťahuje rodiny.

Developer v marci tohto roka informoval, že súčasťou štandardu je rekuperácia, ktorá bude fungovať pre každý byt samostatne. „Je to veľká výhoda oproti centrálnej rekuperácii, kde je potrebné živiť veľkú centrálnu rekuperačnú jednotku pre celú budovu.

Naše riešenie je už energeticky zoptimalizované,“ uviedol Marek Moucha, projektový manažér z Mint Investments. Na reguláciu stropného kúrenia a chladenia slúži hardwarový ovládača aplikácia. Ďalším dôležitým faktorom sú aj okná a balkónové dvere, ktoré sú izolované trojsklami s hliníkovým rámom.

Vizualizácia projektu Metropolis
Vizualizácia projektu Metropolis | Zdroj: Herrys
Metropolis, Bratislava
Investor: Mint Investments
Architekt: City Work Architects
Počet bytov: 298
Realizácia: 03/2021 – 2023
Stav: vo výstavbe