Partneri sekcie:
/ Biznis /

Sky park mieri do finále. Developer odhalil, kedy začne stavať poslednú vežu

Výhľad zo Sky parku.
Zdroj: Miro Pochyba

Penta Real Estate spúšťa 2.etapu rezidenčnej časti projektu Sky park. V prvom kvartáli nového roka zaháji výstavbu 4. rezidenčnej veže. Celková výška investície predstavuje 54 miliónov EUR. Vo štvrtok zároveň spúšťa predaj bytov v projekte, ktorej dostavbou bude rezidenčná časť Sky parku ukončená.

Štvrtá rezidenčná veža vyrastie na pozemku susediacom s pôvodným projektom. Má totožné parametre a architektonické riešenie ako tri predošlé. Má priniesť 264 bytových jednotiek, priestory pre retail a občiansku vybavenosť. 

„Prvá etapa rezidenčnej časti projektu Sky park bola z pohľadu predaja mimoriadne úspešná, preto veríme, že o byty v tomto ikonickom projekte bude záujem aj naďalej. Byty sa budú do ponuky dostávať postupne a naši predajcovia budú priebežne oslovovať klientov podľa poradia v akom sa zaregistrovali na webe projektu v úvodnej kampani,“ hovorí Alexandra Grič, riaditeľka predaja v Penta Real Estate. Nadštandardné byty z kolekcie Panoramatic a Penthouse sa do predaja dostanú  v budúcom roku.

Prvé tri rezidenčné veže sú kompletne dokončené a v týchto dňoch si svoje nehnuteľnosti preberajú ich prví majitelia. Súčasťou projektu sú aj dve kancelárskej budovy. Prvá z nich, Sky park Offices, je v procese získania kolaudačného rozhodnutia. Má celkovo 31-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. Autorom tejto budovy je nemecký architektonický ateliér Vietzke & Borstelmann Architekten a generálnym projektantom GFI. Budova bude spustená do prevádzky v januári 2021.

Druhá kancelárska budova Sky park Tower, ktorej autorom je architektonické štúdio Zahy Hadid, disponuje právoplatným stavebným povolením. Budova je súčasťou druhej etapy projektu a jej výstavba by sa mala začať v priebehu roka 2021.

Park už otvorili pre verejnosť

Komplexná rekonštrukcia budovy národnej kultúrnej pamiatky Jurkovičovej teplárne si vyžiada investíciu viac ako 11 miliónov eur. Jurkovičova tepláreň bude dokončená do konca tohto roka. Momentálne prebiehajú práce v jej interiéri, fasáda je kompletne dokončená. Otvorenie Jurkovičovej teplárne bude závisieť od nadobudnutia právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia. Coworkingové kancelárie budú pripravené pre prvých nájomcov v druhom kvartáli 2021.

Súčasťou projektu je aj nový mestský park s rozlohou viac ako 30-tisíc m2. Park je dostupný pre všetkých Bratislavčanov a momentálne je už verejnosti sprístupnený. Celkové náklady na výstavbu parku dosiahli 4,5 milióna EUR.

raj.

KategórieBiznis, Developeri