Bytový projekt Čerešne v bratislavskej Dúbravke.

Byty v projekte Čerešne plánuje developer predávať originálnym spôsobom

Partneri sekcie:

Dostupnosť bývania na Slovensku má klesajúcu úroveň. Spôsobujú ju rast úrokov, ktoré priamo ovplyvňujú hypotekárne úvery, inflácia aj očakávania predávajúcich a kupujúcich a, samozrejme, dôvera v pozitívny ekonomický vývoj na Slovensku.

V tejto nie jednoduchej situácii na realitnom trhu si developer ITB Development, ktorý sa sústreďuje na hlavné mesto Bratislavu, zvolil originálne prístupy, ako sa s ňou popasovať. Zareagoval trojicou služieb ako garantovaná hypotéka 1,49 %, bývanie na skúšku či zľava na byt.

Hypotéka naviazaná na 3. etapu

Developer predstavil pre limitovaný počet klientov finančný program s garanciou hypotekárnej splátky na úrovni 1,49 % p. a. až do roku 2028.

„Možnosť čerpania hypotéky sa vzťahuje na kúpu bytu v 3. etape rezidenčného projektu Čerešne v bratislavskej Dúbravke, ktorú tvoria tri bytové domy s celkovým počtom 260 bytov rôznych výmer,“ povedal člen predstavenstva ITB Development Ivan Rolný.

Po výbere bytu klient podpíše s developerom okrem rezervačnej zmluvy aj dohodu o garantovanej hypotéke 1,49 %. Po dokončení a odovzdaní bytu už bude môcť využívať zvýhodnenú splátku na úrovni úrokovej sadzby 1,49 % p. a. až do roku 2028.

Bývanie na skúšku

Z iného súdka je možnosť tzv. bývania na skúšku počas dvoch dní v plne vybavenom a zariadenom byte s prístupom k vnútroblokom v projekte Čerešne. Po podpísaní rezervačnej zmluvy a zaplatení vratnej kaucie si záujemca môže vyskúšať byť na dva dni obyvateľom Čerešní. Ak záujemcov skúšobné bývanie nepresvedčí, podľa informácií môžu od rezervačnej zmluvy bez poplatku odstúpiť a developer by im mal rezervačný poplatok vrátiť.

Ako posledný spôsob podpory predaja bytov v projekte Čerešne ponúka developer zníženie ceny do výšky 50-tisíc eur.