Dana Brixová

Aj keď sa niektoré časti Bratislavy v ostatných rokoch pomerne dynamicky menia, Stará Vajnorská ostáva rovnaká. Ide o časť Bratislavy s kanceláriami, skladmi, ale aj výrobnými halami. Celkovo je lokalita neatraktívna a neprípomína súčasť hlavného mesta, ale skôr scénu z katastrofického filmu. Čiastočne to chce zmeniť developer Zipp office park s.r.o., ktorý plánuje v oblasti zrekonštruovať jednu z najmohutnejších stavieb. Podľa exkluzívnych vizualizácií sa z budovy môže stať omnoho príjemnejší celok.

Andrej Sárközi Dana Brixová -

Požiar, ktorý v sobotu vypukol v historickom objekte známej turistickej atrakcie Banka lásky sa rozšíril do ďalších siedmich budov na Námestí sv. Trojice. Poisťovne už teraz rátajú škody. Zarážajúce však je, že štátne budovy: Slovenské banské múzeum a Galéria Jozefa Kollára, ktorým zhoreli krovy a strechy, poistené neboli.

Dana Brixová -

Na okraji Komárna, v časti Hadovce, na mieste, kde stoja nevyužité obrovské polorozpadnuté silá, vznikne obytný komplex s dvomi výškovými pätnásťposchodovými obytnými budovami, ktoré budú najvyššie nielen v meste, ale aj v širokom okolí. Lokalitu doplnia nízke štvorposchodové bytovky, ktoré môžu slúžiť ako nájomné byty.

Dana Brixová -

Novú centrálu Innovatrics, ktorá vyrastie na hraniciach dvoch mestských častí – Rača a Nové Mesto, doplní luxusné bývanie Viladomy Jurská od architektonickej kancelárie Visia. Atraktivita oblasti Vinohradov tak razom stúpne.

Dana Brixová -