Partneri sekcie:

Komín pre nízkoenergetický dom

komin pre nizkoenergeticky dom

Pri navrhovaní nízkoenergetických a pasívnych domov musia stavebné materiály spĺňať náročné kritériá. Rovnako je to aj v prípade komínovej sústavy. Ak chcete dopriať vášmu novému domovu najvyššiu kvalitu vykurovania, komínová sústava Schiedel Absolut je určená práve pre vás!

Schiedel ako líder medzi komínovou technikou rúca všetky negatívne predstavy o komíne v nízkoenergetických a pasívnych domoch. Schiedel Absolut so svojím výnimočným konštrukčným riešením totiž spĺňa všetky požiadavky kladené na energeticky úspornú výstavbu.

Komín budúcnosti!

Ucelený komínový systém Schiedel Absolut je navrhnutý bez zadného odvetrávania. Práve komín so zadným odvetraním – mriežkou v päte komína je dierou v stavbe, ktorou vám uniká teplo a je absolútne nevhodný pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Schiedel Absolut umožňuje pripojenie spotrebiča s uzatvorenou spaľovacou komorou na tuhé palivá. Spotrebič totiž neodoberá vzduch z interiéru, ale nasáva vzduch cez zateplenú šachtu integrovanú v komínovej tvárnici.

Komínový systém Schiedel ABSOLUT je tvorený integrovanou tepelnou izoláciou a tenkostennou profilovou vložkou s tesným hrdlovým spojom. Takto navrhnutý komín je odolný proti náhlym teplotným zmenám a pôsobeniu kondenzátu. Všetky tieto komponenty sú zasadené do presnej tvárnice.

Vďaka kvalitným komponentom účinne zabraňuje tvoreniu tepelných mostov a dokáže vyhovieť požiadavkám kladeným pri vykonávaní blower-door testu na overenie vzduchotesnosti stavby.
 

Inteligentný komín

Pri rozhodovaní, aký komín zvoliť, svoju úlohu zohráva nielen kvalita a cena ale aj rýchlosť montáže a poskytovaná záruka. Komínový systém Schiedel Absolut je vybavený šamotovou rúrou, ktorá  dosahujú dĺžku až  1,33 m s hrdlovým spojom. Vzájomné zasunutie rúr je výrazne vyššie ako v prípade spoja pero a drážka. Rovnako môžete aj skrátiť rúru ako potrebujete a prispôsobiť ju svojim potrebám. Presné komínové tvárnice, v ktorej je šamotová rúra uložená, sa spájajú originálnou tenkovrstvovou zmesou. Celkovo tak môžete ušetriť montážou komína až polovicu času v porovnaní s klasickými trojzložkovými komínovými systémami.
 
Najvyššia kvalita dvojzložkového komínového systému Schiedel Absolut je dosahovaná nielen materiálmi použitých na výrobu komínov, ale aj mnohoročnými skúsenosťami vo vývoji a výrobe komínov. Výrobky sú overené trhom a s potrebnou certifikáciou. Vďaka bezchybnosti navrhovaných systémov Schiedel vie poskytnúť nadštandardnú záruku na všetky svoje výrobky.

Absolútna nezávislosť!

Ak sa rozhodnete pre komínový systém Schiedel Absolut, získate ďalšiu výhodu na viac! Budúci majiteľ získa voľnosť pri výbere paliva. Schiedel Absolut sa totiž plne prispôsobuje moderným technológiám vo vykurovaní a umožňuje zmenu paliva podľa aktuálnych, ale aj budúcich požiadaviek majiteľa domu. Konštrukcia uceleného komínového systému Schiedel Absolut spĺňa všetky kritériá kladené na vykurovanie tuhými palivami s vysokými teplotami spalín, ale aj vykurovanie biomasou alebo bioplynom. Prejsť na iný druh paliva nie je vôbec zložité. Zmena si totiž nevyžaduje dodatočné úpravy komína, ako je nákladná prestavba alebo dodatočné vložkovanie.

Viac informácii o komínovom systéme Schiedel Absolut nájdete na www.schiedel.sk
ZDROJ: PR článok spoločnosti Schiedel, s.r.o.

–>–>