Netradičná drevenica na nôžkach

image 79325 25 v2

Pri predstave tradičnej rakúskej horskej drevenice sa väčšine ľudí v mysli vynorí obraz klasického dreveného domčeka s množstvom balkónov zdobených vyrezávaným zábradlím či rozkvitnutými muškátmi. Drevenica, ktorú vám predstavujeme na tomto mieste, je však celkom iná – stelesňuje aktuálne trendy vo výstavbe relaxačných obydlí a napriek svojmu netradičnému zjavu celkom prirodzene zapadá do tirolského koloritu.

V lete je obklopená sviežimi zelenými lúkami a stromami, v zime zasa snehovou perinou, takže nestráca na šarme a na prvý pohľad zaujme každého návštevníka.

Moderná drevostavba

Domček s neveľkým vnútorným objemom ponúka všetko potrebné pre človeka bažiaceho po relaxe v srdci nádhernej prírody východného Tirolska. V malej obci Nußdorf-Debant, ktorá sa nachádza v okrese Lienz južne od slávneho Kitzbühelu, je množstvo príležitostí užiť si prírodu a kvalitne zužitkovať dovolenkový čas. Drevenica poskytuje ubytovacie kapacity pre 2 až 5 ľudí. Noc pre dvoch v tomto objekte vás vyjde na 120 eur, za každú ďalšiu osobu priplatíte 25 eur, pričom minimálna dĺžka pobytu je stanovená na tri noci.

Moderná drevostavba

Zrejme vzhľadom na celkový vizuál stavby, ktorý pripomína ufónsku vesmírnu loď, ju majitelia s nadhľadom príznačne nazvali Ufogel. Drevenica totiž „pláva“ vo vzduchu, k zemi je pripevnená prostredníctvom kovových „nôh“ – čiže podpornej a odolnej kovovej konštrukcie.

Interiér modernej drevostavby

Stojí na svahu nad štrkovým lôžkom. Vchod do stavby je umiestnený zo zadnej strany, nadstrešený a podoprený konštrukčným prvkom obloženým drevom. Ku vchodu vedú schody – tie sú štrkovým chodníčkom prepojené s neďalekou klasickou horskou chatou, ku ktorej ubytovacia jednotka patrí.

Interiér modernej drevostavby

Stavba ponúka fascinujúce panoramatické výhľady na vrcholky patriace do dolomitov Lienz. Kompaktná budova vyrobená celá z dreva je v interiéri rovnako očarujúca ako z vonkajšieho pohľadu. V útulnom priestore sa rozlieha vôňa dreva, takže je ako stvorený na dlhé zimné večery či svieže letné rána, počas ktorých si môže návštevník vychutnávať dokonalosť tunajšej prírody.

Interiér modernej drevostavby

V drevenici nájdete plne vybavenú kuchyňu, kozub, jedálenský stôl pre 6 – 8 ľudí či panoramatické okná na mezaníne. Na poschodí sa nachádza dvojposteľ s prístelkou a osobitná bunka pre ďalších dvoch nocľažníkov. Nájdete tu aj komfortnú kúpeľňu, toaletu a dostatok úložného priestoru na batožinu.

Interiér modernej drevostavby

Pre dokonalé pohodlie je celý objekt najmä v zimných mesiacoch vyhrievaný podlahovým vykurovaním a v prípade potreby možno tepelný zdroj ešte doplniť kúrením v kachliach.

Interiér modernej drevostavby

Text: Anna Martausová
Foto: Ufogel
Zdroj: homedsgn.com, ufogel.at