Košický kraj odkúpi Turzovské kúpele a zrekonštruuje ich

kupele
Zdroj: Facebook / Čierne diery

Po rekonštrukcii by objekty mali slúžiť na kúpeľné a ubytovacie účely, v areáli by sa malo nachádzať aj stravovacie zariadenie.

Košický samosprávny kraj (KSK) opätovne odkúpi Turzovské kúpele za 346-tisíc eur a plánuje aj ich komplexnú obnovou. Krajskí poslanci o tom rozhodli na piatkovom zasadnutí zastupiteľstva KSK. Po rekonštrukcii by objekty mali slúžiť na kúpeľné a ubytovacie účely, v areáli by sa malo nachádzať aj stravovacie zariadenie.

Kedysi obľúbené miesto chátra

Objekt patril v rokoch 2002 až 2011 do majetku kraja, župa ho využívala ako školu v prírode. V roku 2007 zariadenie vyradili zo siete škôl a školských zariadení, v roku 2011 ho bývalé vedenie kraja predalo súkromnému vlastníkovi.

Odvtedy kúpele chátrajú a kedysi obľúbená destinácia je dnes nevyužívaná. Súčasný majiteľ požadoval na začiatku rokovania sumu 750-tisíc eur. Predložil viacero znaleckých posudkov, pričom najnižší z nich bol v hodnote 420-tisíc eur. Košický samosprávny kraj si dal vypracovať vlastný znalecký posudok, ktorý ohodnotil nehnuteľnosť na 346-tisíc eur.

„Gelnica patrí medzi najmenej rozvinuté okresy, je to jedna z hladových dolín nášho kraja. Od projektu rekonštrukcie Turzovských kúpeľov si sľubujeme obnovu cestovného ruchu v tejto lokalite a vytvorenie nových pracovných miest,“ uviedol ešte skôr predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

„Táto investícia by zároveň pomohla znížiť regionálne rozdiely, a práve to je podľa zákona jedna z kompetencií samosprávneho kraja,“ dodáva.

© SITA Slovenská tlačová agentúra
KategórieKúpele