Nová Angels Aréna v Košiciach

Modernizácia košickej Angels arény je pred dokončením. Primátor by chcel kolaudáciu v apríli

Partneri sekcie:

Projekt Športovej haly Angels arény by tak mal byť hotový o niekoľko mesiacov skôr, ako sa predpokladalo.

Primátor mesta Jaroslav Polaček počas stredajšieho kontrolného dňa povedal, že stavebná firma by koncom februára by chcela mať halu v takom stave, že ju začne postupne odovzdávať. „Myslíme si, že v apríli, ak nebudú žiadne problémy, by sme mohli mať budovu skolaudovanú,“ avizoval primátor.

Zhotoviteľ prevzal stavenisko koncom februára 2022, práce mali byť podľa pôvodných plánov hotové do konca augusta tohto roka.

Podľa generálneho projektanta Radoslava Levčíka aktuálne končia práce na obvodových mantineloch, palubovke a zábradlí. „Sú tu už aj miestnosti pre trénerov, rozhodcov, antidoping. Tieto miestnosti tu chýbali,“ dodal. Najväčšie komplikácie zaznamenali v rámci bočných tribún, po ich odkrytí museli vykonať práce navyše.

Rekonštrukcia a modernizácia Angels arény by mala stáť približne 3,1 milióna eur. Oproti pôvodne vysúťaženej cene je to viac o 450-tisíc eur. Náklady hradí mesto Košice a sumou 1,25 milióna eur prispel aj Fond na podporu športu.

„Očakáva od nás, že hala nebude slúžiť len jednému športu, ale aj základným školám, mládeži, dorastu a športovým klubom. Bude univerzálna, dokážeme tu hrať všetky halové športy. Chceme, aby sa basketbal, najmä ženský, do tejto haly vrátil,“ doplnil primátor.

Budova bývalej jazdiarne má 120 rokov a je národnou kultúrnou pamiatkou. Obnovou sa podľa magistrátu priblížila svojej pôvodnej podobe.

Rekonštrukcia Angels Aréna v Košiciach, športová infraštruktúra národného významu

Investor: mesto Košice, Fond na podporu športu
Zhotoviteľ: Betpres
Náklady:  3,1 milióna eur
Realizácia: 02/2022 – 2023